Kartal'da 30 yeni esnaf, ruhsatlarını Başkan Gökhan Yüksel'den aldı

Kartal'da 30 yeni esnaf, ruhsatlarını Başkan Gökhan Yüksel'den aldıİSTANBUL - Kartal'da yeni işyeri açan ve ruhsat almaya hak kazanan 30 esnafa ruhsatları Belediye Başkanı Gökhan Yüksel tarafından takdim edildi.

02.10.2019 02:04
Kartal'da 30 yeni esnaf, ruhsatlarını Başkan Gökhan Yüksel'den aldı
İSTANBUL - Kartal'da yeni işyeri açan ve ruhsat almaya hak kazanan 30 esnafa ruhsatları Belediye Başkanı Gökhan Yüksel tarafından takdim edildi. Kartal Belediyesi Ana Hizmet Binası'ndaki Başkanlık makamında düzenlenen törenle ruhsatlarına kavuşan işyeri sahipleri, Başkan Gökhan Yüksel'e kısa sürede ruhsatlarına kavuştukları için teşekkür etti.
Kartal ilçesinde yeni işyeri açan ve ruhsat almaya hak kazanan 30 esnafa, işyeri açma ve çalışma ruhsatları Başkan Gökhan Yüksel tarafından takdim edildi. Başkan Gökhan Yüksel esnafı Kartal Belediyesi Ana Hizmet Binası'ndaki Başkanlık makamında misafir etti. İşyeri sahipleri ile bir süre sohbet eden Başkan Yüksel, hayırlı ve bol kazanç dileklerinde bulundu. Sohbetin ardından Başkan Gökhan Yüksel işyeri sahiplerine ruhsatlarını sırayla takdim ederek onlarla fotoğraf çektirdi.
Ruhsat teslimi hakkında konuşan Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, "Bugün yeni işyerlerini açan esnaf arkadaşlarımıza ruhsatlarını verdik. İyi dileklerimizi ilettik. Bazı hatırlatmalarda da bulunduk. Esnaf arkadaşlarımızın ahilik kavramını benimsemelerini rica ettik. Onların sokağında mahallesinde güvenilir bir kişi olduğunu hatırlattık ve o kriterlere uymaları gerektiğini, güleryüzle komşulara hizmet etme gerekliliklerini hatırlattık. Bizler neler yapabiliriz, nasıl katkı sunabiliriz diye sohbet ettik. Onlardan beklediklerimizi anlattık, hayırlı olmasını dileyip uğurladık. Genel anlamda esnaflık ahlakı, düzen ve güleryüz noktasında kısa hatırlatmalarda bulunduk kendilerini. Hepsine hayırlı olsun dileklerimizi ilettik. Hem de bizim yapabileceğimiz bir şey varsa da fikir alışverişinde bulunduk. Umarım Kartal'ın gelişime katkı sağlarlar. Biz de üzerimize düşen ne varsa onlar için yapmaya hazırız" dedi.
Kısa sürede ruhsatına kavuştuğu için Başkan Gökhan Yüksel'e teşekkürlerini ileten işyeri sahibi, "Başvurumuzu yaptık adres değişikliğimizden dolayı. Ruhsat sürecinde bir sıkıntı yaşamadık. 2 gün gibi bir sürede ruhsatımızı Gökhan Beyden teslim aldık" diye konuştu.
Kartal'da 30 yeni esnaf, ruhsatlarını Başkan Gökhan Yüksel'den aldı

Gökhan Yüksel, Ülgür Gökhan, Kartal, Yerel

Kaynak: İHA

23.10.2019 05:48:17