24.12.2012 13:59

Kartepe Belediyesi 2. Ulusal Fotoğraf Yarışması

Kartepe Belediyesi 2. Ulusal Fotoğraf Yarışması

Kartepe Belediyesi 2.Ulusal Fotoğraf Yarışması'nda Sami Uçan'ın çektiği fotoğraf birinci oldu.

Kartepe Belediyesi 2. Ulusal Fotoğraf Yarışması'nda Sami Uçan'ın çektiği fotoğraf birinci oldu.

İbrahim Zaman, Reha Bilir, Gökhan Bulut, Beyhan Özdemir, Haluk Uygur, Sema Özevin, Salih Nurettin Çevik ve TFSF temsilcisi Serdar Akyay'dan oluşan seçici kurul, Kartepe Belediyesi'nce düzenlenen yarışmaya 156 katılımcının 981 fotoğrafını değerlendirdi.

İstanbul, Sakarya, Tekirdağ, Bursa ve Kocaeli'den fotoğraf sanatçılarının katıldığı yarışmada, Sami Uçan'ın fotoğrafı birinciliğe değer bulunurken, Ali Haydar Ceylan'ın fotoğrafı ikincilik, Özgür Merey'in fotoğrafı da üçüncülük ödülü kazandı.

Kartepe Belediyesi özel ödülü İsa Cıda'na, Kayhan Güç'ün fotoğrafına da jüri özel ödülü verildi. Mansiyon ödüllerinin sahipleri ise Sami Uçan, Murat İbranoğlu ve Hatice Ekiz oldu.

Seçici kurul 33 eseri de sergilenmeye değer buldu. Yarışmanın birincisine 5 bin, ikincisine 3 bin, üçüncüsüne 2 bin, Kartepe Belediyesi özel ödülü sahibine bin, jüri özel ödülü 750 ve mansiyon sahiplerine de 500 lira verilecek.

Düzenlenecek törenle, yarışmada dereceye giren eser sahiplerine ödülleri verilerek, fotoğrafların da halkın beğenisine sunulacağı bildirildi.

Muhabir: Kadir Yıldız

Yayıncı: Murat Paksoy - KOCAELİ
Kaynak: AA
Gökhan Bulut, Reha Bilir, İbrahim Zaman, Kartepe, Yerel