Kasımpaşa Spor Kulübü'nün Kemerburgaz Tesisleri Açıldı

Başbakan Erdoğan: "İnanıyorum ki bundan sonraki süreçte altyapısıyla birlikte çok daha güçlü bir geleceğe Kasımpaşa Spor Kulübü, sadece futbolda değil diğer branşlarda da adını yazdıracaktır"

23.09.2013 15:17 | Son Güncelleme: 23.09.2013 15:17Kasımpaşa Spor Kulübü'nün Kemerburgaz Tesisleri Açıldı
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "İnanıyorum ki bundan sonraki süreçte altyapısıyla birlikte çok daha güçlü bir geleceğe Kulübü, sadece futbolda değil diğer branşlarda da adını yazdıracaktır" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kasımpaşa Spor Kulübü'nün Kemerburgaz'daki tesislerinin açılışını yaptı. Erdoğan kurdeleyi, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Vali Hüseyin Avni Mutlu, Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, milletvekilleri, Kulüp Başkanı Zafer Yıldırım, kulüp yöneticileri ile A Takım teknik heyet ve futbolcularıyla kesti.

Erdoğan, kurdele kesimi öncesinde yaptığı konuşmada, açılışı yapılan tesisin daha önce fotoğraflarını gördüğünü ve çok beğendiğini dile getirdi. A Milli Futbol Takımı'nın da burada kamp yaptığını ve bu tesislerle ilgili övgü dolu sözler sarf edildiğini hatırlatan Erdoğan, şöyle konuştu:

"Şu anda Süper Lig'de müstesna tesislere sahip olan Kasımpaşamız'ı, özellikle doğduğum büyüdüğüm bir yer olması hasabiyle de uzun yılların arzusu, beklentisiyle bu tür tesislere kavuşmuş olmasından dolayı bahtiyarlığımı ifade etmek istiyorum. Bir de tabi örnek olma noktasında bu iddialı bir yatırım ve çıkış oldu. İnanıyorum ki bundan sonraki süreçte altyapısıyla birlikte çok daha güçlü bir geleceğe Kasımpaşa Spor Kulübü, sadece futbolda değil diğer branşlarda da adını yazdıracaktır. Bu yıl iddialı bir çıkış yakaladı ve devam ediyor. Gerek Başkan ve yöneticilerine, teknik kadrosuna, sporcularına ben de özellikle, 2013-14 sezonunda şimdiden başarılar diliyorum. Başarılarının artarak devamını diliyorum. Bu aynı zamanda Kemerburgaz'ın da değişimine dönüşümüne çok ciddi katkı sağlayan bir yatırım oldu. Ondan dolayı yönetimi kutlamak bizim de görevimizdir. Ben kendilerini ayrıca kutluyorum. Bu başarıların devamını diliyorum."

Başbakan Erdoğan ve beraberindekiler, kurdele kesiminin ardından tesisleri gezdi.Erdoğan'ı taraftarlar karşıladıErdoğan'ı tesislere girişte, iki farklı taraftar grubu karşıladı.

Başbakan Erdoğan'a, Kemerburgaz'a gelişinde ilk önce "Anadolu Genç Fenerbahçeliler" taraftar grubu sevgi gösterisinde bulundu. Taraftarlar Erdoğan'a, üzerinde "Anadolu GFB" yazılı bir atkı hediye etti. Başbakan Erdoğan'ın sohbet ettiği gruptan bir kişi, kendisine mektup sundu.

Erdoğan'ı ayrıca "1453 Kasımpaşa Taraftarlar Derneği" üyeleri de tesis girişinde karşıladı. Taraftarlar "Her yer Tayyip, her yer Erdoğan", "Kasımpaşa çocuğu Tayyip Erdoğan" ifadeleriyle tezahüratta bulundu. Gruptakiler, "Tayyip abi, sen bu yola kefeninle nasıl çıktıysan, biz sıkıntılı gününde bu kefeni giymeye geldik" yazılı pankart açtı. Erdoğan, gruptakilerle bir süre sohbet edip fotoğraf çektirdi. Bir taraftar Erdoğan'a Kasımpaşa Spor Kulübü atkısı hediye etti. - İstanbul

Recep Tayyip Erdoğan, Hüseyin Avni Mutlu, Hüseyin Çapkın, Kasımpaşa, Politika, Güncel

Kaynak: AA

28.01.2020 17:31:11