Haber, Son Dakika, Haberler

Kayseri'de Muhtarlara Deprem Eğitimi

Kızılay Kayseri Şubesi, mahalle muhtarları için deprem ve doğal afet eğitimi toplantısı düzenlendi.

25.01.2012 11:14 | Son Güncelleme: 25.01.2012 11:14
Kayseri'de Muhtarlara Deprem Eğitimi

Kızılay Kayseri Şubesi, mahalle muhtarları için deprem ve doğal afet eğitimi toplantısı düzenlendi. Kadir Has Kongre Merkezi'nde yapılan toplantıya, Kocasinan ve Melikgazi ilçelerinde görev yapan mahalle muhtarları katıldı.

Kızılay Kayseri Şubesi Başkan Yardımcısı Zeki Erdinç yaptığı konuşmada, deprem ve diğer afetlerin her zaman, her yerde aniden ortaya çıkabildiğini, olası zararların azaltılması için de zaman zaman eğitim programları düzenlediklerini, toplum liderlerini bilgilendirdiklerini anlattı. Erdinç, mahalle ve köy muhtarlarının deprem ve diğer afetlerde önemli görevler üstlendiklerini ve kendileriyle Kızılay olarak her zaman işbirliği yaptıklarını kaydetti.

Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Oğuz da konuşmasında, "Muhtarlar mahallenin adeta gönüllü lideri durumundadır. Deprem ve sonrasında yapılan arama, kurtarma ve diğer çalışmalarda, gıda, çadır ve diğer yardım malzemelerinin dağıtımında muhtarlar önemli görevler yapmaktadırlar. Bu konuda bilgilerimizin yenilenmesi yararlı olacak" dedi.

Kızılay uzmanları muhtarlara depremde korunma bilinci, sel, heyelan, çığ, orman yangını sırasında yapılacaklar konusunda bilgi verdi. Toplantı sonunda muhtarlara katılım sertifikaları dağıtıldı. - Kayseri

Kaynak: DHA

Paylaş
Google'da Takip Et Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş! Instagram Sayfası
Haberler ›› Güncel ››Kayseri'de Muhtarlara Deprem Eğitimi - Haberler