Kayseri'de Şairlere Vefa Gecesi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği Şairlere Vefa Gecesi ile şiir ve edebiyat dünyasının ünlü isimleri anılıyor.

28.04.2015 12:58Kayseri'de Şairlere Vefa Gecesi
Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği Şairlere Vefa Gecesi ile şiir ve edebiyat dünyasının ünlü isimleri anılıyor.

Kültür sanat etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen Şairlere Vefa Gecesi'nde bu kez Nisan ayında hayatını kaybetmiş 11 şair için program düzenlendi. Programda Neveser Müzik Topluluğu'nun ezgileri eşliğinde Denizhan Burhan, Murat Özdeniz ve Sühey Yayla tarafından bu 11 şairin şiirleri seslendirildi. Şehir Tiyatrosu'nda gerçekleştirilen programa ilgi büyük oldu. Gecede Nisan ayında hayatını kaybeden şiir dünyasının unutulmaz isimleri Baki, Halil Cibran, Nabi, Necdet Evliyagil, Oktay Rifat, Muhammed İkbal, Abdulkadir Bulut, Orhan Murat Arıburnu, Sabahattin Ali, Sabahattin Kudret Aksal ve Abdulhak Hamit Tarhan şiirleriyle anıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan ve ardından bir kıta şiir okuyan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın, Şairlere Vefa Gecesi'nin beşincisini düzenlediklerini ifade ederek, "Bundan 5 program önce, burada bulunan kardeşlerimizle birlikte Hunat Kültür Merkezi'nde Bekir Sıtkı Erdoğan'ı anma gecesi düzenleyerek ilk programı gerçekleştirmiştik. Bu programa gösterilen ilgi ve katılım, bizi yenilerini yapmaya sevketti. Sonuçta ortaya böylesine güzel ve anlamlı bir program çıktı. Bugün burada bizi bir kez daha yalnız bırakmayan şiirsever dostlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.

Kayseri, Politika, Güncel

Kaynak: DHA

19.10.2019 05:43:57