18.12.2013 17:48

Kayseri'de Ülkücülerden Hdp'ye Tepki

Kayseri

Ülkü Ocakları İl Teşkilatı, Kars Sarıkamış'ta donarak şehit düşen 90 bin asker için Erciyes Üniversitesi kampusunda toplandı.

Ülkü Ocakları İl Teşkilatı, Kars Sarıkamış'ta donarak şehit düşen 90 bin asker için Erciyes Üniversitesi kampusunda toplandı. Yaklaşık 600 kişilik grup, Türk Bayrağı ve Ülkü Ocakları flaması ile 'Zamansız mahşer Sarıkamış. 90 bin şehidimizi saygıyla anıyoruz' yazılı pankartla,Talas Caddesi'nden Garnizon Şehitliği'ne yürüdü. 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez' Ne mutlu Türküm diyene? sloganı atıp, tekbir getiren grup daha sonra şehitlikte Kuran okuyup, dua etti.

Ülkü Ocakları İl Başkanı Selim Gümüş, Sarıkamış ruhunun ülkücülerde hala canlı olduğunu söyleyerek, 'Yok saymaya çalıştığınız bu millet, Sarıkamış'ta, 1980'lerde vardı. Bu kutsal topraklarda sonsuza kadar da var olacaktırö dedi. Ülkücüler, daha sonra şehit mezarlarına karanfil bırakıp, dua etti.

HDP'YE YÜRÜDÜLER

Şehitlikten ayrılan gruptan yaklaşık 100 kişi, Melikgazi İlçesi Cumhuriyet Mahallesi Tennuri Caddesi'ndeki bir iş hanında dün açılan Halkların Demokratik Partisi (HDP) il binasına gitti. Çevik kuvvet polisi tarafından önü kesilen grup, bir süre burada 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez', 'Başbuğ Türkeş', 'Vur de vuralım, öl de ölelim' sloganları attı. HDP'yi istemediklerini söyleyen grup, daha sonra olaysız ayrıldı.

Parti binası önünde bekleyen bir başka grup ülkücü ise, 'Onlar bu binadan ayrılmadan, biz buradan ayrılmayız. Bu vatan sahipsiz değil. Kayseri uyumaö diye tepki gösterdi. Polis müdürlerinin ikna ettiği grup da HDP Kayseri örgütünün bulunduğu binanın önünden ayrıldı.
Kaynak: DHA
Halkların Demokratik Partisi, Sarıkamış, Kayseri, Kars, Politika, Güncel