Kemal Kılıçdaroğlu'na Yapılan Saldırıyı Kınadılar

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bilecik İl Başkanlığı, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na Ankara'nın Çubuk ilçesinde şehit cenazesinde yapılan saldırı ve linç girişimi ile ilgili basın açıklaması düzenledi.

Kemal Kılıçdaroğlu'na Yapılan Saldırıyı Kınadılar
22.04.2019 17:37 | Son Güncelleme: 22.04.2019 17:37
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bilecik İl Başkanlığı, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na Ankara'nın Çubuk ilçesinde şehit cenazesinde yapılan saldırı ve linç girişimi ile ilgili basın açıklaması düzenledi.

Ankara Çubuk'ta, Sözleşmeli Er Yener Kırıkçı'nın cenaze töreninde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik düzenlenen saldırı ve linç girişimi, 81 ilde saat 12.00'de eş zamanlı basın açıklamaları yapılarak kınandı. Bilecik'te de Bilecik Belediyesi Sosyal Tesisler Çay Bahçesi önünde yapılan basın açıklamasına Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik İl Başkanı Metin Yaşar, Merkez İlçe Başkanı Gültekin Çalışkan, Belediye Başkanı Semih Şahin ve çok sayıda vatandaş katıldı.

CHP Bilecik İl Başkanı Yaşar, bu hain saldırının ülke demokrasisine, birlik beraberliğine ve iç huzura karşı yapıldığını ifade ederek, "Bugün ülkemizin başkentinde, hepimizin şehidi Mehmetçiğimizin cenaze töreninde, şehidimizin cenazesine katılan tek siyasi parti lideri olan Cumhuriyet Halk Partisi genel başkanına hain bir saldırıda bulunulmuştur. Bu hain saldırı aynı zamanda şehidimiz Yener Kırıkçı'ya ve onun ailesine karşıda yapılmış büyük bir saygısızlıktır. Yapılan sıradan bir protesto değildir. Yapılan sıradan bir provokasyon da değildir. Bu, son derece organize bir eylemdir. Bu hain saldırı ülkemizin demokrasisine,birlik ve beraberliğine ve iç huzuruna karşı yapılmıştır. Bu saldırının azmettiricileri bellidir: Adına gazete denen birtakım paçavralar da kimler Cumhuriyet Halk Partisini ve Cumhuriyet Halk Partilileri hedef gösterdiyse bir takım operasyon kanallarında kimler genel başkanımıza idam tehditlerinde bulunduysa Cumhuriyet Halk Partililerin şehit cenazelerine alınmaması için kim talimat verdiyse meydanlarda bu ülkenin kurucu partisine, Gazi Mustafa Kemal'in iki büyük eserimden biri dediği Cumhuriyet Halk Partisi'ne kimler ağza alınmayacak hakaret ve tehditlerde bulunduysa, bu saldırının alt yapısını hazırlayanlar onlardır" dedi.

"Türkiye'yi korku ve terör ortamına sürükleyenlere karşı son derece uyanığız"

Yaşar, Türkiye'yi korku ve terör ortamına sürükleyenlere karşı son derece uyanık olduklarını belirterek, "Toplumumuza kin ve nefret tohumu eken, bundan da siyasi rant bekleyen zehirli dil ve bu dilin sahipleri bu gün yapılan bu hain saldırıda pay sahibidirler. Askerimize kurşun sıkarak bu ülkeyi bölüp parçalamaya çalışan hainlerle, attığı manşetlerle milleti şehit cenazeleri üzerinden bölüp parçalamaya çalışan edepsizler aynı emperyalist güçlerin hizmetkarıdır. Aralarında açıkça bir amaç birliği vardır. Bunların ipini tutan odaklarda aynıdır. Biz Cumhuriyet Halk Partisi'nin her bir üyesi olarak, bu hain saldırıyı gerçekleştiren zavallıların arkasındaki güçlere karşı dimdik ayaktaydık, ayakta durmaya da devam edeceğiz. Türkiye'yi korku ve terör ortamına sürükleyerek, bulanık suda balık avlamaya çalışanlara karşı son derece uyanığız. Buna fırsat vermeyeceğiz. Gün kızgın demiri soğutma günüyse herkes de buna göre davranmalıdır. Ancak demiri, bu gün bile, kızdırmak için çaba gösteren siyasiler olduğunu üzülerek görüyoruz. Bunları sağduyuya davet ediyoruz. Basit siyasi menfaatler için ülkemizin tüm demokratik birikimi, birlik ve bütünlüğü feda edilemez" şeklinde konuştu. - BİLECİK

Kaynak: İHA