Kılıçdaroğlu Gediktepe'ye Gidecek

Kılıçdaroğlu, 11 Askerin Şehit Olduğu Gediktepe'ye Gitme Niyetinin Olduğunu Belirtti.

Kılıçdaroğlu Gediktepe'ye Gidecek
27.06.2010 12:15 | Son Güncelleme: 27.06.2010 12:31
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, terör saldırısı sonucu 11 askerin şehit olduğu Gediktepe'ye gitme niyetinin olduğunu belirterek, öncesinde de Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'dan terör konusunda brifing almak istediğini ifade etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ayaş Dut Festivali'ne katılmak üzere Ayaş'a hareket etti. CHP Genel Merkezi'nin önünde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, Gediktepe'ye gidip gitmeyeceğinin sorulması üzerine, "Gediktepe'ye gitme niyetim var. Daha önce Sayın Genelkurmay Başkanı ile bir cenaze töreninde yaptığımız kısa konuşmada Sayın Genelkurmay Başkanı bu konuda yardımcı olacağını ifade etti. Görüşmeler devam ediyor. Gediktepe'ye gitmek istiyoruz" dedi. Kılıçdaroğlu "Sayın Genelkurmay Başkanı terör konusunda brifing de verebileceklerini ifade ettiler. Eğer koşullar uygun olursa bir brifing almak daha sonra da Gediktepe'ye de gitmek isterim" diye konuştu.

Başbakan ve Genelkurmay Başkanı'nın Gediktepe'deki mevzilerde inceleme yaparken çömelmeleri bazı medya organları tarafından eleştirilmişti.

Genelkurmay Başkanlığı karargahında yapılan basın bilgilendirme toplantısında, bu konuda gündeme gelmiş, Genelkurmay Başkanlığı Genel Sekreteri Tümgeneral Ferit Güler, konuyla ilgili şu açıklama yapmış: 'Mevzilerde iken, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanını ve komutanlarını tehdide açık bir şekilde ayakta tutmak doğru bir hareket tarzı olmazdı. Kısacası bu askeri bir gerekliliktir.' Demişti.

Kaynak: ANKA

Etiketler: , Haber