18 Mayıs 2018, 17:19

Kırklareli İnce Ysk Üyeleri Görevinizi Doğru Yapın, Abidik-gubidik İşlere Girmeyin Hd

İnce YSK üyeleri görevinizi doğru yapın, abidik-gubidik işlere girmeyinCHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, YSK üyelerine seslenerek, Yüksek Seçim Kurulu üyelerini uyarıyorum, abidik gubidik işlere girmeyin.

İnce YSK üyeleri görevinizi doğru yapın, abidik-gubidik işlere girmeyin

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, YSK üyelerine seslenerek, Yüksek Seçim Kurulu üyelerini uyarıyorum, abidik gubidik işlere girmeyin. Bu işlere girmeyin, görevinizi doğru yapın. Bu ülkenin bütün sokaklarına fotoğraflarınızı asarım, sokağa çıkamazsınız dedi.

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Trakya'daki ikinci mitingine Kırklareli'nde çıktı. Dingiloğlu Parkı'ndaki binlerce kişinin katıldığı mitinge seçim otobüsündeki eşiyle birlikte halkı selamlayarak gelen Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ve hükümetin politikalarını eleştirdi. Cumhurbaşkanı seçilmesi halinde 3 ay sonra Amerika'dan Fetullah Gülen'in iadesini isteyeceğini kaydeden İnce, 24 Haziran'da Cumhurbaşkanı olduğumda 3 ay içerisinde yargıyı bağımsız hale getireceğiz. Üç ay sonra ABD'den FETÖ'yü isteyeceğiz. 'Gel bizde bağımsız bir yargı var. Artık iade et diyeceğiz' dedim dün. Bana Amerikalılardan haber geldi. Muharrem İnce dediler, sen böyle diyorsun ama henüz Türkiye Cumhuriyeti Fetullah Gülen'i usulüne uygun olacak şekilde bizden iadesini istemedi. Görüyor musun bak neler var Sizce neden istemedi İstemez 'konuşur' diye korkar, eski ortaklıklarını anlatır diye korkar. Ey Aziz Türk Milleti kandırılma, o kandırılıyor olabilirler sen oynanan filme kanma. Henüz iki sene geçmiş daha iade istememiş bile. İkincisi sayın Erdoğan Londra'ya gitti. Dört saat gittin, dört sana geldin sekiz saat. Beş saatte görüşme sürdü 13. Üç gün kaldı Londra'da. Şimdi size soruyorum sayın Erdoğan, Anadolu da yada Trakya'da bu 16 yıl içinde 3 gün bir ilde kaldı mı Ne konuştunuz İngiltere'de, ne oluyor. Aziz milletimin bu evladını istemesini istiyorum. F-35 uçaklarını 6 senedir ABD'den istiyoruz. Parasını veriyoruz, uçağı vermiyorlar, bu uçakların en belirgin özelliği şu uçak alçalarak piste iner ya bunlar helikopter gibi aşağı iniyor. 6 senedir parasını verdiğimiz halde vermiyorsunuz. Neden seçimden 3 gün önce 21 Haziran'da bu uçakları vereceğinizi söylüyorsunuz. Sizin gözünüzü boyamak için. ya uçak bir devlet olacağı ya da Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu bağımsız bir devlet olacağız. Karar milletimindir dedi.

'FİLİSTİN SEÇİM MİTİNGİDİR'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Filistin'e yönelik miting yaptığını anlatan İnce, şunları söyledi

Bugün sayın Erdoğan miting yapıyor. Filistin ile ilgili, Filistin'de Müslüman kardeşlerimiz katlediliyor, canımız yanıyor, ciğerimiz yanıyor. Hiç bir itirazım yok. Ak Parti Genel Başkanına yardımcı olmak istiyorum, milletimin önünde söz veriyorum ama diyoruz ki İsrail mallarını boykot edecek misin Hayır. Peki İsrail ile yapılan anlaşmaları iptal edecek misin Hayır. Mavi Marmara için aldığın 20 milyonu geri verecek misin, büyükelçiyi geri çekecek misin Hayır. Ne yapacaksın Miting yapacağım. Yaptığı tek şey miting, miting Filistin için değil, Müslümanlar için değil, seçim içindir seçim. 2008'den bu yana her emekli olanın maaşı düşüyor. 840 lira emekli maaşı var. Türkiye'de en düşük ve en yüksek arasındaki fark 9 kat oldu. Finlandiya da bu 2 kat. Türkiye'de 6500 liraya da emekli maaşı var. 840 liraya da var. Hiç bir üretimi arttırmasam, Muharrem İnce Cumhurbaşkanı olduğunda, aynı üretim, yatırımla sadece gelir dağılımını adaletli yapsak herkesin maaşı iki katına çıkar

TARIM BAKANI 'FISTIK' CEVABI

Mitingte Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba'nın fıstık ithailne ilişkin sözlerini hatırlatan Muharrem İnce, Ramazan bayramı dolayısıyla akıllara baklava tatlısının geldiğini söyleyerek, Yakında Ramazan bayramı geliyor. Bayram denilince aklımıza ne gelir baklava. Fıstığın kilosu 220 lira olmuş. Tarım Bakanı ne diyor, fıstık böyle olurda dışarıdan ithal ederim diyor. ya vicdansız, fıstığın adı Antep fıstığı. ya Antep fıstığı ithal edilir mi Sende hiç vicdan yok mu Tarım bakanının adı Fakıbaba, milletin adı fakirbaba. Ramazan bayramında kursağında baklava beklerken, sırtına oklava yeme. Bunu değiştireceğiz. İki Trakya büyüklüğünde alan artık ekilmiyor. Buğdayın geçen yıldan bu yana artılı yüzde 11, mazotun artışı yüzde 27 şeklinde konuştu.

'ŞEKER FABRİKALARININ SATIŞINI GÖZDEN GEÇİRECEĞİZ'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a eleştirilerini sürdüren Muharrem İnce, şeker fabrikalarının özelleştirilerek satılmasını tepki göstererek, Cumhurbaşkanı olduğunda satışların yeniden gözden geçirileceğini söyledi. Fabrikaları satın alan işadamlarına seslenen İnce, Meydanlarda Erdoğan 'Ey CHP diyor, köprü yaptın mı'. Birinci köprüyü Demirel yaptı, ikinci köprüyü Özal yaptı, üçüncü köprüyü Erdoğan yaptı. Dördüncü köprüyü de İnce gelir yapar. Önemli değil o. Tamam köprüyü yaptın da sen ne yapsan zarar ediyor. Hastane, köprü, hava alanı hepsi zarar ediyor. Şimdi ben soruyorum sana sen hiç Alpullu Şeker Fabrikası yaptın mı Hem de 2018 yılında değil 1926'da. Aziz milletim 1926'da o şeker fabrikaları keyif için kurulmadı. Memleketimin çocukları ishalden ölüyordu. Çocuklara şekerli su lazımdı. Onun için açıldı onlar. Dokuma tezgahları pamuk için geldi, şeker için geldi, buğday için geldi. Cumhuriyetin üç beyazı vardı, un, şeker, pamuk. Sen şimdi satıyorsun. O şeker fabrikalarını alan işadamlarına sesleniyorum. Sakın ha güvenmeyin, yeniden gözden geçireceğiz, bunu herkes böyle bilsin ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN'IN 'EMEKLİLİK' DÖNEMİ

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, örtülü ödenek tartışması başladığını ve Başbakanın yanı sıra değiştirilen kanunda örtülü ödeneği Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da kullandığını söyledi. Örtülü ödeneklerin güvenlik ve istihbarat konularında kullanılması gerektiğini savunan İnce, Bir örtülü ödenek tartışması başladı. Başbakanlar istihbarat için güvenlik için kullanırdı. Kanunu değiştirdiler. Cumhurbaşkanı da örtülü ödenek kullanmaya başladı. 2018 ilk dört ayında 747 milyon örtülü ödenek kullandılar. Nereye kullandın bunları, seçim için mi kullandın bilelim. Benim Cumhurbaşkanlığımda istihbarat hariç harcanan örtülü ödenekleri meclisteki ikinci büyük partiden 2 milletvekiline gösterip öyle imha edeceğim. Söz veriyorum Türk milletine. Bu seçimden sonra ne olacak ya uçuruma doğru gideceğiz yada doktoru değiştirip yeni bir tedavi uygulayacağız. Erdoğan demedi mi İlk dönemim çıraklık, ikinci dönemim kalfalık, üçüncü dönemim ustalık, dördüncü dönemi emeklilik dönemi. Gazeteciler soruyor 'seçimi kaybederseniz, ne yapacaksınız' diye. Erdoğan üç seçenek var diyor, a, b, c seçeneği. Bana sordu gazeteciler ne demek istiyor diye. A dedim Rize'de evine yerleşecek, b Üsküdar'da ki evine yerleşecek, c Urla'daki evine yerleşecek. Üçünden biri ama emin olun benim Cumhurbaşkanlığımda oda huzurlu yaşayacak, oda mutlu olacak dedi.

YSK ÜYELERİNE UYARI FOTOĞRAFLARINIZI SOKAKLARA ASARIM

Meydandaki avukatlara seslenerek, 24 Haziran akşamı YSK önüne çağırabileceğini yineleyen Muharrem İnce, YSK üyelerine de uyarılarda bulunarak 'abidik, gubidik' işlere girmelere halinde fotoğraflarını sokaklara asacağını söyledi. İnce, Hiç merak etmeyin, biz oy veriyoruz ama YSK'da şurada burada bir şey olur mu 24 Haziran günü Yalova'da oyumu kullanıp doğru Ankara'ya. Avukat arkadaşlara sesleniyorum. Cübbeleriniz arabalarınızda olsun, her an sizi Ankara'ya çağırabilirim. 50 bin avukatla 24 Haziran akşamı cübbeleriyle birlikte Yüksek Seçim Kurulu'nun önüne gidebilirim. Yüksek Seçim Kurulu üyelerini uyarıyorum, abidik gubidik işlere girmeyin. Bu işlere girmeyin, görevinizi doğru yapın. Bu ülkenin büyük sokaklarına fotoğraflarınızı asarım, sokağa çıkamazsınız. Yarış adil olacak, gerçi adil diye bir şey yok, benim hemşerimde helikopter, uçak, araba var, para var, örtülü ödenek var oradan harcıyor. Bizde milletin yatırdığı paraları harcıyoruz şeklinde konuştu.

Muharrem İnce, Kırklareli'ndeki konuşmasının ardından Tekirdağ'a geçti. Kırklareli,Recep Tayyip Erdoğan,Yüksek Seçim Kurulu,Muharrem İnce
18 Mayıs 2018 Cuma 17:19