Simav'da Kırsal Yatırım Desteklenmesi

Simav'da, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında 8. etap bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

24.12.2013 14:22Simav'da Kırsal Yatırım Desteklenmesi

Simav'da, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yürütülen, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında 8. etap bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Kütahya Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Halil Yorulmaz, toplantıda yaptığı konuşmada, destekleme programı kapsamında gerçek kişilere 300 bin, tüzel kişilere de 800 bin lira hibe üst limitleri belirlendiğini söyledi.

İl Müdürlüğüne Simav ilçesinden 41 proje sunulduğunu belirten Yorulmaz, şöyle konuştu:

"Bu projelerden 7'si onaylandı. Onaylanan 7 projenin 6'sı serayla ilgilidir. Onaylanan bu projelere 338 bin lira hibe verildi. Bunlar ilçe için çok az. Bakanlığımızın ödenek sıkıntısı çektiğini zannetmiyorum. Sizler proje yapın. Kütahya'da ve Simav'da önceliğimiz seracılık fakat bunlarla sınırlı değilsiniz. Alternatif enerji kaynaklarından jeotermal, biyogaz, güneş ve rüzgar enerjisi üretim tesislerinin yapımı, koyun, keçi ve manda yetiştiriciliği konularında proje hazırlayabilirsiniz. Buna benzer projeler yaparak yüzde 50 hibe desteği alabilirsiniz."

Yorulmaz, destekleme programlarına son başvuru tarihinin 27 Ocak 2014 olduğunu sözlerine ekledi.


Halil Yorulmaz, Kütahya, Simav, Yerel

Kaynak: AA

21.10.2019 21:05:52