Kırşehir: Türkiye 2. Futbol Ligi B Kategorisi

Türkiye 2. Futbol Ligi B Kategorisi 4. Grup'ta Mücadele Eden Yeni Kırşehirspor'da, Ard Arda Alınan Yenilgiler Başlayan İstifalar Futbol Şube Sorumlusunu Kızdırdı.

10.10.2006 10:28 | Son Güncelleme: 10.10.2006 10:28Kırşehir: Türkiye 2. Futbol Ligi B Kategorisi
Türkiye 2. Futbol Ligi B Kategorisi 4. Grup'ta mücadele eden Yeni Kırşehirspor'da, ard arda alınan yenilgiler başlayan istifalar Futbol Şube Sorumlusunu kızdırdı.

Kırşehirsporlu yöneticilerin istifası üzerine kulübün resmi web sitesinde açıklama yapan Kırşehirspor Futbol Şube Sorumlusu Yüksel Çakır, gemiyi ilk önce fareler en son kaptan terkeder diyerek açıklamalarına şöyle devam etti:

"Sezon ortasında kongre üyeleri bizi ve takımı ağır sorumluluğun altında bırakıp kaçmakla kurtulamazlar. Sezon henüz sona ermedi ve kabus havası estirmenin bir anlamı yok. Şu anda yönetimin istifa etmesi neyi değiştirir? Eğer yönetim istifa edince her şey düzelecekse hemen seve seve istifa edelim. Ama, illa ki istifa etmemiz gerekirse de bunu devre arasından hemen önce yaparız. Unutmayalım ki; gemiyi önce fareler, en son kaptan terkeder. Takımda panik havası estirmenin ve ligin bitimine sanki kısa bir süre kalmış gibi bir ortam oluşturmanın hiçbir doğru yanı yok. Play off hedefimizi belki aritmetik olarak yitirmedik ama doğruyu ifade etmek gerekirse de şu anda play off'u yakalamamız oldukça zor gözüküyor. Bununla beraber puan olarak kötü bir yerde de olsak, takımımızın kapasite olarak play off hedefini tamamen yitirdiğini söylemek de pek doğru olmaz. Ancak, önemli olan sahada mücadale edenlerin bu inançtan yoksun olmamaları. Ayrıca, futbolcuları panik havasına sokup üzerlerine gereğinden fazla gitmemiz bize bir şey kazandırmaz."

Takım içinde değişikliklerin yapılacağını kaydeden Çakır, "Takımda bazı keller gidebilir. Eğer bir yerde iyi niyetten anlamayan kişi ya da kişiler varsa gereği yapılır ve bu durumda her kulüpte olduğu gibi bizde de muhakkak ki bazı keller de kopar" dedi.


Kaynak: İHA

26.02.2020 11:16:13