Kitaplarını Yoldan Geçenlerle Paylaşıyor

Çorum'un Laçin ilçesinde büfe işleten Abdullah Söngüt, büfesindeki kitapları yoldan geçen yolcularla paylaşıyor.

Kitaplarını Yoldan Geçenlerle Paylaşıyor
20.07.2011 16:44 | Son Güncelleme: 20.07.2011 16:44

Çorum'un Laçin ilçesinde büfe işleten Abdullah Söngüt, büfesindeki kitapları yoldan geçen yolcularla paylaşıyor.

Uzun yıllar şehir dışında yaşayan ve kısa süre önce Laçin'e dönen Söngüt, Çorum-Osmancık arasındaki Kırkdilim yolunun Laçin mevkisinde işlettiği büfedeki farklı türlerdeki kitapları hem kendi okuyor hem de yoldan geçenlere okumaları için emanet olarak veriyor.

Söngüt AA muhabirine yaptığı açıklamada, okumayı çok sevdiğini ve insanları kitap okumaya teşvik etmek amacıyla büfede müşteri olmadığı zamanlarda evinden getirdiği Türk ve dünya klasiklerini okuduğunu söyledi.

İlçede gazete satış noktası bile olmadığına dikkat çeken Söngüt, belediye tarafından ilçeye kütüphane açıldığını ancak kütüphanedeki kitapların yeterince ilgi görmediğini, ilçe halkını kitap okumaya teşvik etmek amacıyla da büfesinde kitaplar bulundurduğunu bildirdi.

Büfesinden alışveriş yapanların aynı zamanda kitaplardan da ücretsiz yararlandığını anlatan Söngüt, şöyle devam etti:

"Özel otomobiliyle İstanbul'a giden bir yolcu bir gün büfemden alışveriş yaptı. Kitaplar dikkatini çektiği için bir tanesini okumak için aldı. İlerleyen zamanlarda o kişi çok sayıda kitapla tekrar büfeye geldi ve kitapları bağışladı. O günden sonra ilçe kaymakamlığının da desteğiyle bana kitaplar gelmeye başladı, ben de kitapları yolda geçenlerle paylaşmaya başladım. Kitapları alan yolcular hangi şehirde olurlarsa olsunlar söz verdikleri gibi kitaplarımı muhakkak geri getiriyorlar. "

- ÇORUM

Kaynak: AA

Etiketler: Yerel, Haber
Haberler››Yerel››Kitaplarını Yoldan Geçenlerle Paylaşıyor - Haberler