Aşiret kızıyla fotoğrafını Facebook'a yükleyen genç, kurşun yağmuruna tutuldu

Erzurum Karaçoban'da bir genç, Facebook'ta fotoğraf paylaştığı için evlenmek istediği kızın ağabeyleri tarafından kurşun yağmuruna tutuldu. 23 yaşındaki genç olay yerinde hayatını kaybetti.

16.08.2019 12:01
Aşiret kızıyla fotoğrafını Facebook'a yükleyen genç, kurşun yağmuruna tutuldu

Erzurum Karaçoban'da iki genç birbirine aşık oldu. Evlenmek istediklerini öğrenen kızın ailesi bu evliliğe karşı çıktı. Reddedilmeyi gururuna yediremeyen genç, intikam için kız arkadaşıyla olan fotoğraflarını sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta paylaşınca kızın ağabeyleri tarafından öldürüldü.

GURURUNA YEDİREMEYİP FACEBOOK'TA FOTOĞRAF PAYLAŞTI

2 yıl önce Erzurum'da yaşayan Şahin Erhan (23), aynı aşiretten akrabası olan Filiz Erhan'a âşık oldu. Genç kız da karşılık verince iki sevgili evlenmek istedi. Ancak Filiz Erhan'ın ailesi, bu evliliğe karşı çıktı. Genç kızın ağabeyleri de Şahin Erhan'ı, "Kardeşimizden uzak dur" diye uyardı. Reddedilmeyi gururuna yediremeyen Şahin Erhan intikam almak için, kız arkadaşıyla birlikte çektirdiği fotoğraflarını Facebook hesabından paylaştı.

Bunun üzerine genç kızın ailesi, Şahin Erhan'ı bir daha uyardı. Ancak genç adam bu kez kızın yaşadığı eve iki kere taciz ateşinde bulundu, ardından ilçeyi terk etti.

GENÇ ADAM İLÇEYE DÖNÜNCE, KIZIN AĞABEYLERİ PEŞİNE DÜŞTÜ

İki yıl önceki olayların ardından Filiz Erhan, Şahin Erhan ile ilişkisini bitirdi. Genç adam da ortadan kayboldu. Ancak bir süre önce ilçeye döndü. Genç kızın ağabeyleri döndüğünü öğrendikleri Şahin Erhan'ı aramaya başladı. Önceki akşam da sokakta gördükleri gencin peşine düştü.

Sabah Gazetesi'nden Furkan Nehri'nin haberine göre; yüzleri maskeli olan genç kızın ağabeyleri, kendilerini fark edip kaçmaya başlayan Şahin Erhan'a, sokakta pompalı tüfekle kurşun yağdırdı. Başına ve göğsüne isabet eden kurşunlarla yere yığılan genç, olay yerinde öldü.

Aşiret kızıyla fotoğrafını Facebook'a yükleyen genç, kurşun yağmuruna tutuldu

Facebook, 3. Sayfa

YORUMLAR (198)
DUYGU: Ben de aşiret torunuyum anne tarafından. Dedem söz sahibi aşiretin ileri gelenlerinden. Ancak bizde bu tür şeyler yok. Silahtan önce hukuk işliyor bizde. Çok uç bişey olmadıkça silah kullanılmaz. Allah tan rahmet dilerim.
TIRCI OSMAN: su testisi su yolunda kırılırmış abi, sana kim dedi kızı sev diye
ERKAN: Sayin aşık, haklısın; ama haklıligini gostermenin de yeri ve zamani var. Gözü dönmüş koca bir aşiret seni tehdit ediyorsa otur oturduğun yerde. Hic bir beşeri aşk canindan değerli değildir. Kusura bakma şansını zorlamissin.
EFKAR: hatası canına maloldu, oradaki şartları gözönüne almalıydı, yüklememeliydi o resmi. . Düşünmeden yapılan bu gibi hatalar böyle felaketler getirir, yazık olmuş. . .
MURTAZA: Habere bak sanki resim paylaştığı için öldürmüşler, önce adam kızın evine ateş açıyor. Bu olaylardan 2 sene sonra öldürüyorlar
TİM0135: Erzurum Urfa yı lütfen karantinaya alın,yeni doğanlar için ayrı bir şehir kurup eğitim verin!
URFALI AHMET: Nedn urfa erzurm kardeşim Ayrım nedn yapyosnz Boşanma kızlara tecavüz sayısı nerelerde fazla ? KARDEŞİM KENDİNİ UCUZLATMA
888888888888888888: kapa çeneni sahteci sende
DERVİŞ: SEN HAVLAYAN KROLARA BAKMA SANA KATILIYORUM KARDEŞİM MEDENİYET GELMESİ GEREKEN ŞEHİRLERİN BAŞINDA GELİR URFA ERZURUM ADANA KONYA
TİM0135: Erzurum Urfa rumuzlu,Türkmen Varsak ım. Ama şunu unutma Allah Ermeni yaratsaydı o da bir gurur olurdu benim için faşist kafalı,sen Ermeni veya diğer bir başka milletten bile olamazsın, çünkü insan, adam değilsin!
Tüm 198 yorumu okumak için tıklayın