22 Eylül 2018, 13:14

Kız Öğrencisini Kaçırmaya Çalıştığı İddia Edilen Öğretmen Tutuklandı

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde, Sosyal Bilgiler Öğretmeni, gönül ilişkisi kurduğu öğrencisini, memleketi Diyarbakır'a kaçırmak istediği iddiasıyla gözaltına alınıp tutuklandı.

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde, Sosyal Bilgiler Öğretmeni Muhammed Tekin (34), gönül ilişkisi kurduğu öğrencisi B.G.'yi (14) memleketi Diyarbakır'a kaçırmak istediği iddiasıyla gözaltına alınıp tutuklandı.

Olay, dün ilçe merkezine 50 kilometre uzaklıkta bulunan Karabahçe kırsal mahallesinde meydana geldi. Mahallede bulunan ortaokulunda Sosyal Bilgiler Öğretmeni olarak görev yapan Muhammed Tekin, iddiaya göre öğrencisi B.G. ile gönül ilişkisi kurduğu duyulunca, Diyarbakır'a gitti.

KIZI KAÇIRMAYA GELDİ, JANDARMALARI GÖRDÜ

Dün öğle saatlerinde B.G.'yi telefonla arayıp, kaçıracağını söyleyen ve bunu fark eden kızın ailesi, jandarmaya haber verdi. Öğretmen Muhammed Tekin, kızı kaçırma iddiasıyla geldiği evde aile ve jandarmayı görünce kovalamayla yakalandı.Gözaltına alınan öğretmen Tekin, jandarmadaki ifadesinin ardından adliyeye gönderildi ve çıkarıldığı mahkemece 'Küçük yaşta çocuğa cinsel istismar ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlarına teşebbüsten tutuklanarak cezaevine gönderildi.

AÇIĞA ALINDI

Olayın duyulmasının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü hakkında idari işlem yapılan Muhammed Tekin'i açığa aldı.

22 Eylül 2018 Cumartesi 13:14YORUMLAR (46)
VATAN53: kardeşim doğru dersinde. bu tip zibidilere değil tavuk koyun. çeket bile emanet edilmez öğretmen musfettesine.
1İ: Böyle öğretmenleri ömür boyu zorla tarlalarda çalıştırmak lazım....ekip biçsinler, hayvanlara baksınlar, tavuk yetiştirsinler..
FİLİZE CEVAP 3: filiz sen hakikaten down sendromlusun. bari kapa çenei. batıyorsun çünkü batık. o psikopat öğretmene sahip çıktığın için. zaten öylesin. filiz.
CEM: Guneydogudaki sinavlar da yuksek guvenlik onlemleriyle yapılıyor zaten merak etmeyin. Bilmeden sallamayın. Orada çalışıyorum ve defalarca görev aldım. Batıda aldığım görevden bir farkı yok.
CEM: Guneydogudaki sinavlar da yuksek guvenlik onlemleriyle yapılıyor zaten merak etmeyin. Bilmeden sallamayın. Orada çalışıyorum ve defalarca görev aldım. Batıda aldığım görevden bir farkı yok.
Tüm 46 yorumu okumak için tıklayın