Kızılay'dan, Kandil Gecesi Doğan Bebeklere Sürpriz Ziyaret

Türk Kızılayı Balıkesir Şubesi, dün gece idrak edilen Regaip Kandili gecesinde dünyaya gelen bebeklerin ailelerini hastanede ziyaret ederek, süpriz yaptı.

Kızılay'dan, Kandil Gecesi Doğan Bebeklere Sürpriz Ziyaret
25.05.2012 12:00 | Son Güncelleme: 25.05.2012 12:00

Türk Kızılayı Balıkesir Şubesi, dün gece idrak edilen Regaip Kandili gecesinde dünyaya gelen bebeklerin ailelerini hastanede ziyaret ederek, süpriz yaptı. İçerisinde, bebek ve anne için hazırlanan çeşitli hediyelerin bulunduğu 'Sevgi Bohçası' ailelere verildi.

Balıkesir'de Regaip Kandili gecesinde doğan bebeklerin ve annelerinin temel ihtiyaçları, Türk Kızılay'ı tarafından karşılandı. Türk Kızılayı Balıkesir Şubesi yetkilileri, kandil gecesi Balıkesir Atatürk Devlet Hastanesi'nde yatan ve yeni çocuk sahibi olan annleri ziyaret etti.

Hastanenin doğum servisinde yapılan incelemede, bebek sahibi olan ve herhangi bir sosyal güvencelerinin olmadığı tespit edilen, maddi imkansızlık içerisindeki aileler tespit edildi. Sosyal yardımın, temel bebek ve anne bakımına yönelik ihtiyaçların karşılanması projesi kapsamında gerçekleştirildiği bildirildi. Kızılay görevlilerinin ziyaretiyle sürpriz yaşayan aileler, büyük sevinç yaşarken, Kızılay yetkililerine teşekkür etti.

Öte yandan, Türk Kızılayı Balıkesir Şubesi Kadın Kolları üyeleri Selma Yardan, Selcan Gündoğan, Hanife Kara ve Nurten Eryaşa, böyle bir etkinliği gerçekleştirmekten büyük mutluluk duyduklarını belirtti.

Balıkesir Kızılay Şube Başkanı Av. Hüseyin Gündoğan da 2012 yılında dünyaya gelen ve maddi durumu yetersiz ailelerin 31 bebeğinin ihtiyaçlarının Türk Kızılayı tarafından karşılandığını kaydetti.

Gündoğan, doğumun ardından ailelere teslim edilen, 'Sevgi Bohçası'nın her birinin içinde bebek için tulum, zıpkın takımı, pamuk, bebek bezi, ıslak mendil, pişik kremi, şampuan, sabun, ceket bulunduğunu söyledi. Gündoğan, anne için ise gecelik ile hijyenik ped bulunduğun kaydetti.

Kaynak: CHA