Kızının nişanına katılan muhtar virüs kaptı, köy karantinaya alındı!

Diyarbakır'ın Başhan köyünün muhtarı Şirin Avcı, kızının nişanına katılmak için gittiği Batman'da koronavirüse yakalandı. Nişana katılan 6 kişide daha virüs tespit edilince köy karantinaya alındı.

10.06.2020 18:35 | Son Güncelleme: 11.06.2020 15:02

Diyarbakır'ın Bismil ilçesine bağlı Başhan köyünde Avcı ailesi, kızlarının nişanı için Batman'a gitti. Dönüşte aileden 4 kişi ile 2 akrabada korona virüs çıkması sonucu köy karantinaya alındı.

6 KİŞİDE DAHA KORONAVİRÜS ÇIKTI

Bismil'e bağlı 120 haneli bin nüfuslu Başhan köyünün muhtarı Şirin Avcı, kızının nişanına katılmak için ailesi ile birlikte Batman'a gitti. Dönüşte ailesinden 4 kişi ile 2 akrabası yüksek ateş ve öksürük şikayeti ile hastaneye kaldırıldı. 6 kişide koronavirüs çıkması üzerine köy karantinaya alındı.

Bismil İlçe Hıfzıssıhha Kurulundan yapılan açıklamada, Başhan köyünün salgının kontrol altına alınması için 14 gün süreyle karantinaya alındığı duyuruldu. Açıklamada, istisnai durumlar dışında sokağa çıkılmamasına, gerekli tüm tedbirlerin uygulanmasına karar verildiği bildirildi.

FİLYASYON ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Jandarma ekipleri, köyün etrafında geniş güvenlik önlemleri alırken, filyasyon ekiplerinin köydeki çalışmalarının sürdüğü öğrenildi. Köy sakinlerinin ihtiyaçlarının Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından karşılanacağı öğrenilirken, ilçede karantinaya alınan köy sayısı da 3'e yükseldi.

Kızının nişanına katılan muhtar virüs kaptı, köy karantinaya alındı!

Kaynak: İHA

Yorumlar (6)
NAZ: doğu ve güneydoğuya kısmi sokağa çıkma yasağı uygulansın lütfen şehirler karantinaya alınsın
EVLİLİKTE HAYIR VARDIR: Evlilikte keramet hayır vardır. . . . ah ah ah
NORMALE GELMEDİK Mİ: Bırakın çalsın sazlar oynasın kızlar.
Haberler››3. Sayfa››Kızının nişanına katılan muhtar virüs kaptı, köy karantinaya alındı! - Haberler