Klor Gazından Etkilenenler Taburcu Ediliyor

Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'nde, Klor Tankındaki Patlamanın Ardından, Sızan Gazdan Etkilenerek Tedavi Altına Alınanların Bir Kısmı Taburcu Edilmeye Başlandı.

29.04.2007 21:36 | Son Güncelleme: 29.04.2007 21:36Klor Gazından Etkilenenler Taburcu Ediliyor
Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'nde, klor tankındaki patlamanın ardından, sızan gazdan etkilenerek tedavi altına alınanların bir kısmı taburcu edilmeye başlandı.

Edinilen bilgiye göre, klor tankının gaz basıncından patlaması sonucu çevreye yayılan gazdan etkilenen ve solunum güçlüğü şikayetiyle Suruç Devlet Hastanesi'ne kaldırılan, buradan da Şanlıurfa'daki hastanelere sevk edilen vatandaşlardan sağlık durumu iyi olanlar, gerekli müdahalenin ardından taburcu edilmeye başlandı.

Gazdan etkilenen diğer vatandaşların ise en geç yarına kadar taburcu edileceği öğrenildi.

Bu arada, olay anında bir çay bahçesinde olduğunu belirten Fethi Durmaz, belediyeye ait su deposundan patlama sesi duyduklarını, ardından çevreye gaz yayıldığını söyledi.

Gazın, birkaç dakika içerisinde çay bahçesinde oturan vatandaşlar ile mahalle sakinlerini etkilediğini kaydeden Durmaz, ''Çok korktuk. Gazdan dolayı nefes almakta güçlük çekiyorduk. Çevredekilerin yardımıyla hastaneye ulaştırıldık'' dedi.

11 Nisan Caddesi'nde belediyeye ait içme suyu deposunun yanında bulunan yaklaşık 400 litrelik yedek klor tankının gaz basıncından patlaması sonucu çevreye yayılan gaz, Cumhuriyet ve Sarayaltı mahallelerinde yaşayan yaklaşık 120 kişinin etkilenmesine neden olmuştu.


Kaynak: AA

22.02.2020 00:32:37