Haber, Son Dakika, Haberler

Kocaeli Doktor Belediye Başkanı Tabip Odası Üyeliğinden İstifa Etti

Doktor belediye başkanı tabip odası üyeliğinden istifa ettiİZMİT Belediye Başkanı ve aynı zamanda çocuk doktoru olan Nevzat Doğan, Türk Tabipler Birliği yönetimine tepki göstererek, Tabip Odası üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı.

09.02.2018 13:51 | Son Güncelleme: 09.02.2018 13:51
Doktor belediye başkanı tabip odası üyeliğinden istifa etti

İZMİT Belediye Başkanı ve aynı zamanda çocuk doktoru olan Nevzat Doğan, Türk Tabipler Birliği yönetimine tepki göstererek, Tabip Odası üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı.

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, makamında düzenlediği basın toplantısında Türk Tabipler Birliği'ne tepki göstererek, Tabip Odası üyeliğinden istifa ettiğini söyledi. Türkiye 'nin imkanlarıyla yetişmiş hekimlerin temsilcilerinin açıklamasının kabul edilemez olduğunu söyleyen Nevzat Doğan, Türk milletinin vergileriyle, devletimizin imkanlarıyla yetişen biz hekimler, doktorlar tabii ki önce ülkemizin, milletimizin menfaatleri doğrultusunda hareket edeceğiz. Tabipler Birliği yönetiminin geçen günlerdeki açıklaması hepimizi, biz vatanını, milletini, bayrağını, devletini, değerlerini canı gibi seven hekimleri ve milletimizi derinden üzmüştür, yaralamıştır. Çanakkale'de bu vatan, bu bayrak, bu millet için canını feda eden tıbbiyeliler başta olmak üzere bütün şehitlerimizin kemiklerini sızlatmıştır. Ülkemizin, devletimizin bir anlamda bekası mücadelesi verilirken, bir anlamda yeni bir Kurtuluş Savaşı mücadelesi verilirken, Afrin'de, Fırat Kalkanı'nda PKK, PYD, IŞİD, FETÖ benzeri hatta Avrupa'nın hatta Amerika'nın içinde olduğu maşası olarak kullandığı bu örgütlerle mücadele verilirken, Türkiye'nin imkanlarıyla yetişmiş hekimlerin temsilcisi pozisyonundaki bir birliğin bu açıklaması kabul edilemezdir dedi.

Doğan, Türk Tabipler Birliği'ni kınayarak, Biz vatanını, milletini, bayrağını, devletini seven hekimler olarak tabii ki birliğin de vatanımızın, milletimizin, bayrağımızın tarafında olmasını bekliyoruz. Tabipler Birliği'nin bu açıklaması Türkiye düşmanlarını memnun etmiştir, bizleri derinden yaralamıştır. Dolayısıyla böyle bir birliğin yönetiminin çatısı altında bir üye olarak bile bulunmama kararı aldım. 30 yıla yakındır birçok görüşlerine katılmadığım halde üyeliğimi sürdürdüğüm Tabip Odası üyeliğinden, Tabipler Birliği'ni en derin bir şekilde kınayarak istifa ediyorum diye konuştu.

HABER-KAMERAALİŞAN KOYUNCU-İZMİT-DHA Kocaeli Doktor Belediye Başkanı Tabip Odası Üyeliğinden İstifa Etti

Kaynak: DHA

Paylaş
Google'da Takip Et Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş! Instagram Sayfası
Haberler ›› Güncel ››Kocaeli Doktor Belediye Başkanı Tabip Odası Üyeliğinden İstifa Etti - Haberler