14 Mart 2018, 18:05

Kocaeli Freni Boşalan Kamyon Tarlaya Uçtu: 1'i Ağır 3 Yaralı

Freni boşalan kamyon tarlaya uçtu: 1'i ağır 3 yaralıİZMİT'TE yokuş aşağı indiği sırada iddialara göre freni boşalan kamyon,istinat duvarının üzerinden boş araziye uçtu.

Freni boşalan kamyon tarlaya uçtu: 1'i ağır 3 yaralı

İZMİT'TE yokuş aşağı indiği sırada iddialara göre freni boşalan kamyon,istinat duvarının üzerinden boş araziye uçtu.Kazada 1'i ağır 3 kişi yaralandı.

Kaza Gündoğdu Mahallesi Kurtuluş Bulvarı üzerinde meydana geldi. Samet Buyar yönetimindeki 06 BAB 448 plakalı sac ve demir malzeme yüklü kamyon yokuş aşağı indiği sırada iddialara göre freni boşaldı. Kontrolden çıkan kamyon orta refüjde bulunan demir bariyerleri aşarak yolun karşısındaki istinat duvarının üzerinden tarlaya uçtu.

Kazayı gören diğer sürücülerin haber vermesi üzerine olay yerine polis, itfaiye ve acil sağlık ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri de bir taraftan kaza sonrasında yanmaya başlayan kamyonu söndürmek için müdahalede bulundu

Olay yerine hızla gelen acil sağlık ekipleri kaza sırasında kamyondan fırlayarak yola düşen Samet Buyar'a müdahalede bulunurken, kamyonun içerisinde sıkışan Rıdvan Gayrıanal ve Uğur Ayık bulundukları yerden kurtarılarak acil sağlık ekiplerine teslim etti. Yaralılardan durumu ağır olan Uğur Ayık Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılırken, hayati tehlikeleri bulunmayan Samet Buyar ve Rıdvan Gayrıanal ise Kocaeli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Kaza nedeniyle Kurtuluş Bulvarı üzerinde trafik bir süre kontrollü olarak sağlandı. Kaza nedeniyle yola dökülen toprak belediye ekipleri tarafından temizlenirken, yol kenarındaki MOBESE kamerasına ait direk de hasar gördü. Gündoğdu
14 Mart 2018 Çarşamba 18:05