Kocaeli'nde Düzenlenen Bilgi Yarışmasında Fatih Koleji Birinci Oldu

Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Liselerarası Bilgi ve Kültür Yarışması'nda Fatih Koleji, farkını ortaya koydu.

16.05.2013 16:58Kocaeli'nde Düzenlenen Bilgi Yarışmasında Fatih Koleji Birinci Oldu
Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Liselerarası Bilgi ve Kültür Yarışması'nda Fatih Koleji, farkını ortaya koydu. Kocaeli'ne bağlı 12 ilçeden okulların yarıştığı yarışmada Darıca Fatih Fen ve Anadolu Lisesi birinci oldu.

Liselerarası Bilgi ve Kültür Yarışması'nda ilçe temsilcileri farklı konularda 20 soruya cevap verdi. Seher Yılmaz, Deniz Başol Durmuş, Salih Solgun, Mustafa Yıldırım, Hanifi Güçlü, Kenan Erol, Jale Şahin, Selvi Eroğlu'nun jüri üyeliğini yaptığı yarışmada birinciyi, yedek sorular belirledi.

Darıca Özel Fatih Anadolu ve Fen Lisesi birinci, İzmit Körfez Fen Lisesi ise ikinci oldu. Üçüncülüğü, Başiskele temsilcisi Özel Erkul Tunagür Fen Lisesi elde etti. Bu üç okulun yanında finalde şu okullar yarıştı; Gebze Anadolu Lisesi (Gebze), Yahya Kaptan Anadolu Lisesi (Dilovası), Şehit İlhan Kartal Anadolu Lisesi (Çayırova), Gölcük İhsaniye Anadolu Lisesi (Gölcük), Yıldız Entegre Ticaret Meslek Lisesi (Kartepe), Kandıra Anadolu Lisesi (Kandıra), Karamürsel Anadolu Lisesi (Karamürsel), Necip Fazıl Anadolu Lisesi (Derince), Körfez Atatürk Anadolu Lisesi (Körfez).

Liseler arası Bilgi ve Kültür Yarışması'na Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Aydın Ceylan, Şube Müdürü İmdat Akbal, ilçelerin şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Darıca ve Gebze'de eğitimin kalitesine büyük katkı sunduklarını belirten Darıca Özel Fatih Fen ve Anadolu Lisesi Müdürü Ömer Şener, "20 dönüm arazi üzerine kurulu bulunan okulumuzda açık ve kapalı spor salonu, olimpik yüzme havuzu, voleybol ve basketbol sahaları, çocuklar için oyun alanları, konferans salonu bulunmaktadır. YGS'de Türkiye 41. si ve 266. sı olmak üzere ilk 10 binde 17 öğrenci bulunmaktadır. Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen liseler arası basketbol turnuvasında birinci, voleybol da ise üçüncülüğü elde ettik. Yüksek atlamada ise bölge birinciliği bulunan okulumuz, Türkiye genelindeki şampiyonada 3. olmuştur." şeklinde konuştu.

Milli Eğitim Müdürlüğü, Kocaeli, Darıca, Yerel

Kaynak: CHA

17.10.2019 06:23:53