Konya'da Ekşi Sözlük Hakkında Suç Duyurusu

Her Yerde Adalet Platformu, Hz. Muhammed ve Müslümanlarla ilgili "hakaret içeren ifadeler" yer aldığı gerekçesiyle, internet sitesi Ekşi Sözlük hakkında Konya Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu

26.07.2013 14:31 | Son Güncelleme: 26.07.2013 14:31Konya'da Ekşi Sözlük Hakkında Suç Duyurusu
Her Yerde Adalet Platformu, Hz. Muhammed ve Müslümanlarla ilgili "hakaret içeren ifadelere" yer verdiği gerekçesiyle, internet sitesi Ekşi Sözlük hakkında Konya Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusu dilekçesinde; "www.eksisozluk.com" adresinde yayımlanan yazıda, bir dinin kutsal değeri olan Hz. Muhammed'e hakaret edildiği, tahkir edici ifadeler kullanıldığı kaydedilerek, şüpheliler hakkında "halkı kin ve düşmanlığa tahrik" ve "aşağılama" suçlarından dava açılması talep edildi.

Platformun Genel Başkanı Özkan Öztürk, Konya Adliyesi önünde yaptığı açıklamada, sosyal medya ve ulusal medyada bazı yazarların İslam dinine ve Hazreti Muhammed'e yönelik hakaretlerde bulunduklarını söyledi.

Hukuk sistemlerinin, milletin inanç ve değerlerini korumak zorunda olduğunu belirten Öztürk, "İslam dininin kutsallarını ve Peygamber Efendimizi aşağılayan ve tahkir eden Ekşi Sözlük yazarları ve bu yazarların yorumlarını internet sayfasında yayımlayan Ekşi Sözlük yöneticileri hakkında Konya Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunduk" dedi. - Konya

Cumhuriyet Başsavcılığı, Özkan Öztürk, Hz.Muhammed, Politika, Güncel

Kaynak: AA

26.02.2020 14:05:04