Haber, Son Dakika, Haberler

Konya Eski Milli Futbolcu, Halı Sahada Çalışarak Geçimini Sağlıyor

Eski milli futbolcu, halı sahada çalışarak geçimini sağlıyorGalatasaray, Ankaragücü ve Konyaspor formalarını giyen eski milli futbolcu, 'Sarı Mehmet' lakaplı Mehmet Aktan (73), arkadaşının halı sahasında çalışarak geçimini sağlıyor.

22.01.2019 10:52 | Son Güncelleme: 22.01.2019 10:52
Eski milli futbolcu, halı sahada çalışarak geçimini sağlıyor

Galatasaray, Ankaragücü ve Konyaspor formalarını giyen eski milli futbolcu, 'Sarı Mehmet' lakaplı Mehmet Aktan (73), arkadaşının halı sahasında çalışarak geçimini sağlıyor. Halı sahada çalışmadan önce şoförlük yaptığını belirten Aktan, Galatasaray, Ankaragücü, Konyaspor'da top oynadım. Bir dönem Beşiktaş ile anlaştım. Ancak o sezon Konyaspor kötü durumda olduğu için geri döndüm. Şimdi bir arkadaşımın halı sahasında çalışarak hayatımı kazanıyorum dedi.

Futbol hayatına 1959 yılında Hacettepespor'da başlayan Mehmet Aktan, kariyeri boyunca Galatasaray, Ankaragücü, Konyaspor gibi takımların formalarını giydi. Mili takımın o dönemler de vazgeçilmezleri arasında olan Aktan, futbola başlayış hikayesini şu sözlerle anlattı

Ankara'da o dönem ağabeyimin dükkanı vardı. Onun yanına gezmeye gitmiştim. Mamak'ta oturuyorduk. Çolak Yılmaz diye bir arkadaş vardı. 1959'da Hacettepe'deydim. Orada bir sene kaldıktan sonra tekrar Konya'ya geldim. Konya'da o zamanlar amatör küme Konya Gençlerbirliği vardı. Gençlerbirliği'nde futbol hayatımı devam ettirdim. Bir ara Beşiktaş'a gittim. 1965-1996 sezonu için Beşiktaş'la anlaştık. O sezonda Konyaspor'da amatör kümeden ikinci lige geçti. Bizi tekrardan geri getirdiler. 1966'dan 1969'a kadar Konyaspor'da kaldım.1969'da Ankaragücü'ne transfer oldum.

BİR İĞNEYLE HAYATIM DEĞİŞTİ

İzmir'de İsveç ile oynanan milli maçından sonra gribe yakalandığı, olduğu grip iğnesinin sinir uçlarına zarar vermesi sonucu futbol hayatının bitme noktasına geldiğini belirten Aktan, İzmir'de İsveç maçını oynadım. İsveç maçından döndükten sonra gribe yakalandım. Grip iğnesi diye bir iğne vurdular. Sinir uçlarına denk gelmiş. O iğne beni yarı felç haline getirdi. dedi.

GALATASARAY DÖNEMİ

Uzun süre hastalıkla mücadele ettikten sonra Galatasaray'a transfer olduğunu ifade eden Aktan, 1977-1978'de Galatasaray'a gittim. Galatasaray beni, bana yardım mahiyetinde almıştı. Acaba kaldırabilir miyim, yeniden oynayabilir miyim diye beni aldılar. Ancak ben kendimi bir türlü toparlayamadım. 1980'de Konya'ya geldim. Konyaspor'un düşme durumu vardı. Dediler ki sen daha futbol oynarsın. O sezon Konyaspor'a tekrar aldılar. 2 sezon daha Konyaspor'da top oynadım ondan sonrada kariyeri bitirdim. diye konuştu.

İTALYA MAÇINI UNATAMAM

İtalya ile oynadıkları milli maçı unutamadığını belirten Aktan, Bir İtalya maçımız vardı. İtalya'ya giderken sağ savunma oyuncusu olarak kimseyi bulamadılar. Karşı takımda dünyanın en iyi oyuncularından biri olan Riva vardı. Bu adamı kim tutar, dediler. Rahmetli Coşkun Özarı,' 'Mehmet bunu sen tutacaksın' dedi. Ben tamam hocam, dedim. Ondan sonra mili takıma oturduk. O Riva denen arkadaşımız o devirde süper adam, biz cahil bir adamdık. Ona top oynatmadık. Ondan sonra bir lakabımızda 'Riva Mehmet' olarak kaldı. dedi.

HALI SAHADA ÇALIŞIYOR

Daha önce şoförlük ve çeşitli işlerde çalıştığını şimdi ise halı sahada çalışarak hayatını kazandığını belirten Mehmet Aktan, Konya'da halı saha sahibi bir arkadaşım var. Beni yanına aldı. Bu çocuklarla hayatımızı sürdürüyoruz. Çocuklarla uğraşıyorum. Servis aracı kullanıyorum. Onları getirip götürüyorum. Eskiyi kapattık. Eskiyi düşünecek olursam herhalde yaşamamam lazım. Bundan sonraki hayatımıza bakıyoruz. Çalmıyorum, çırpmıyorum. Akşam eve ekmek getirebiliyorsak en güzel şey bu. Param mülküm yok; ama sağlığım yerinde diye konuştu. Konya Eski Milli Futbolcu, Halı Sahada Çalışarak Geçimini Sağlıyor

Kaynak: DHA

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş!
Twitter'da Paylaş!
Whatsapp'da Paylaş!
Haberler ›› Spor ››Konya Eski Milli Futbolcu, Halı Sahada Çalışarak Geçimini Sağlıyor - Spor
Yorumlar