"Konya Fotoğrafları" Sergisi Açıldı

Anadolu Ajansı Arşivinden Derlenen "Konya Fotoğrafları" Sergisi, Selçuk Üniversitesi (Sü) İletişim Fakültesinde Açıldı.

28.02.2011 13:00 | Son Güncelleme: 28.02.2011 13:00

Anadolu Ajansı arşivinden derlenen "Konya Fotoğrafları" sergisi, Selçuk Üniversitesi (SÜ) İletişim Fakültesinde açıldı.

İletişim Fakültesi Sergi Salonu'ndaki serginin açılış kurdelesini, SÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haluk Hadi Sümer, SÜ Selçuklu Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Kağan Karabulut ve Anadolu Ajansı Konya Bölge Müdürü Mürsel Çetin birlikte kesti.

Çetin, sergiyi gezen Sümer ve Karabulut'a fotoğraflar hakkında bilgi verdi.

SÜ İletişim Fakültesi Dekanı Sümer, gazetecilere yaptığı açıklamada, AA muhabirlerinin eserlerinden oluşan başarılı bir çalışmayı öğrencileriyle buluşturmanın heyecanını yaşadıklarını söyledi.

Serginin fakülteleri ve öğrencileri için önemli bir kazanç olduğunu ifade eden Sümer, "Anadolu Ajansı'na çok teşekkür ediyoruz. Hangi konuda talepte bulunsak her zaman olumlu yanıt aldık ve kendilerini yanımızda gördük. Başta sayın Genel Müdür Hilmi Bengi olmak üzere bütün yöneticilerine teşekkür ediyoruz" dedi.

Sergide, Anadolu Ajansının 90. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Konya Şeker A.Ş işbirliğiyle düzenlenen "Aşkın Tarihle Büyüdüğü Şehir: Konya" fotoğraf sergisindeki eserlerden 34'ü yer alıyor.

Konya'nın doğal güzelliklerinin, kent yaşamının, tarihinin ve geleneklerinin yansıtıldığı, AA Haber Yayın Müdür Yardımcısı Ercan Halıcı, AA Konya Bölge Müdürü Mürsel Çetin, AA muhabirlerinden Cem Özdel, Ali Atmaca, Haşmet Bahadır Laçin, Murat Kaynak, Ali İhsan Öztürk, Veli Gürgah, Sait Serkan Gürbüz, Günay Nuh, Murat Aslan, Önder Felek, Murat Öner Taş, Mithat Korkusuz'un fotoğraflarından oluşan sergi, bir hafta süreyle görülebilir.

- KONYA

Kaynak: AA

Etiketler: Yerel, Haber
Haberler››Yerel››'Konya Fotoğrafları' Sergisi Açıldı - Haberler