İş bulamadığı için intihara kalkışan adamı jandarma ikna etti

Antalya'da iş bulamadığı için borçlarını ödeyemeyen 50 yaşındaki Osman Boz, çevreyolu köprüsünde intihara kalkıştı. Tesadüfen yoldan geçen jandarma ekipleri şahsı, "En kısa sürede iş bulacağız" sözünde bulunarak intihardan vazgeçirdi.

01.07.2020 14:50 | Son Güncelleme: 02.07.2020 01:00

Antalya'nın Manavgat ilçesinde çevreyolu köprüsünden intihara kalkışan şahsa, tesadüfen yoldan geçen jandarmalar müdahale etti. Korkuluk demirine bağladığı ipi boynuna da bağladığı gözlenen şahsın, zaman zaman titreyip kalbini tutarak direğe sarılması korku dolu anların yaşanmasına neden oldu. Şahıs, uzun süren ikna çabasının ardından jandarmanın, "En kısa sürede sana iş bulacağız" sözünden sonra intihardan vazgeçti.

İPİN UCUNUN KÖPRÜ KORKULUĞUNA BAĞLADI

Olay, Antalya- Alanya D-400 Karayolu Manavgat Çevreyolu Köprüsü'nde meydana geldi. İş bulamadığı için borçlarını ödeyemeyen Osman Boz (50), köprüden intihara kalkıştı. Köprünün korkuluk demirlerini aşarak, korkuluğun kıyısındaki demirlerin üzerine çıkan ve tek koluyla aydınlatma direğine tutunan Boz'un, köprü korkuluğuna bağladığı ipin ucunu boynuna bağladığı gözlendi.

İş bulamadığı için intihara kalkışan adamı jandarma ikna etti

DEVRİYE GÖREVİNE GİDEN JANDARMA MÜDAHALE ETTİ

Tesadüfen yoldan geçen ve devriye görevine giden Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekip, korkuluktaki şahsı görünce köprü üzerinde durarak, olaya hemen müdahalede bulundu. Uzman çavuşun Osman Boz'u ikna çabaları sonuç vermezken, olay yerine polis ekipleri ve 112 sağlık ekibi geldi. Köprü çevresindeki ve ırmak üzerindeki teknelerdeki vatandaşların şaşkın bakışları arasında uzun süre demir üzerinde duran Boz'un, zaman zaman rahatsızlanarak kalbini tuttuğu ve düşme tehlikesi yaşadığı görüldü.

İş bulamadığı için intihara kalkışan adamı jandarma ikna etti

"EN KISA SÜREDE İŞ BULACAĞIZ"

İntihar girişiminde bulunan Boz kendisini ikna etmeye çalışan uzman çavuşa, "Komutanınız gelip bana iş sözü vermeden buradan inmem" demesi üzerine olay yerine komutan olduğunu söyleyen uzman çavuş geldi. Boz, yaklaşık 10-15 dakikalık ikna çabasından sonra kendisine en kısa sürede iş bulacağı sözünün verilmesinin ardından intihardan vazgeçti. Boz, 112 sağlık ekibi tarafından ambulansla Manavgat Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

İş bulamadığı için intihara kalkışan adamı jandarma ikna etti

Kaynak: İHA

Yorumlar (5)
ODTÜ İNŞAAT: Odtü mezunları bile işsiz kalırken sen ordan bi in dayıcım
HAHAH: Odtü bitirip adam olamayanda var senin gibi, ekmek parası için çırpınan da var bu amcam gibi.
1 6
COLERADO: Adam gariban halinden belli. Nefes alış verişi bakışları çok şey anlatıyor. İçindeki korku ne kadarda belli oluyor.
Haberler››3. Sayfa››İş bulamadığı için intihara kalkışan adamı jandarma ikna etti - Haberler