Otobüsteki koronavirüs şüphelisi, hastaneye kaldırıldı; yolcular ise karantinada

Adıyaman'da bir kişi bindiği halk otobüsünde solunum yetmezliği nedeniyle fenalaşınca şoför direkt hastaneye gitti. Hasta, koronavirüs şüphesiyle hastaneye kaldırılırken otobüse binen diğer yolculara evlerinde kendilerini izole etmesi söylendi. Otobüs ise seferden çekildi.

05.06.2020 15:09 | Son Güncelleme: 05.06.2020 16:21

Adıyaman Belediyesi halk otobüsüyle Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi ortopedi servisine giden Derviş E. (58), Atatürk Bulvarı Köy Hizmetleri kavşağında fenalaşarak yere yığıldı. Şahsın otobüste fenalaşarak kalp krizi geçirdiğini zanneden yolcular durumu otobüs şoförüne söyledi.

ŞOFÖR, DİREKT HASTANEYE GİTTİ

Otobüs şoförü, yol boyu hiç yolcu almadan ve otobüsün dörtlülerini yakarak hızlı bir şekilde Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesine doğru ilerledi. Acil servis önüne gelen otobüsteki hasta yolcu, hastane görevlileri tarafından sedye ile taşındı.

Otobüsteki koronavirüs şüphelisi, hastaneye kaldırıldı; yolcular ise karantinada

HASTA, KORONA ŞÜPHESİYLE HASTANEYE YATIRILDI

Koronavirüs belirtileri üzerine testler yapılarak hasta gözlem altına alındı. Hastanın otobüste kalp krizinden değil, solunum yetmezliğinden fenalaştığı ve korona test sonucunun beklendiği öğrenildi.

Otobüsteki koronavirüs şüphelisi, hastaneye kaldırıldı; yolcular ise karantinada

9 YOLCU VE ŞOFÖR, EVLERİNDE İZOLE OLACAK

Hastada korona belirtileri olması üzerine hareket geçen yetkililer, filyasyon çalışmasıyla otobüste bulunan 9 yolcu ve şoförü tespit etti. Otobüs, belediyenin araçlar amirliğine çekilerek, belediye ekipleri tarafından dezenfekte edildi. Otobüs şoförü, evinde karantina altına alınırken, belediye otobüsü bir süre kullanılmayacak. Otobüsteki 9 yolcunun kimlikleri tespit edilerek, evde izole olmaları sağlandı.

Otobüs şoförü Emrullah Dişli, yolda seyir halindeyken hastanın kalp krizi geçirdiğini zannederek, yolda hiç durmadan ve hiçbir yolcuyu almadan şahsı hastaneye getirdiğini söyledi.

Otobüsteki koronavirüs şüphelisi, hastaneye kaldırıldı; yolcular ise karantinada

Kaynak: İHA

Yorumlar (10)
MUSTAFA: Tayyar sen ne biliyorsun da solunum yetmezliğine yol açmıyor diyorsun ulan adam nefes alamıyor süniziti astımı olan , nsanlar var bu kişininde kalp ciğer solunum yolu hastalığı olmadığını ne biliyorsun takılması gerekir evet ama istisnalar olabilir düdük
MEMET: Guvenlik gorevlileri hicbir onlem almiyorlar be maske ne eldivan takiyorlar olmazki boyle
DAYII: Fotoda 2 güvenlik var ikisi de maskeli
0 1