Çorumlu girişimci, koronavirüs sonrası geliştirdiği dezenfekte kabininin seri üretimine başladı

Çorumlu girişimci, tüm dünyayı saran koronavirüs sonrası geliştirdiği dezenfekte kabininin seri üretimine başladı. Üç saniyede dezenfekte yapabilen kabinlere yurt dışından da talep geldi.

08.04.2020 13:25 | Son Güncelleme: 08.04.2020 17:57

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgının ardından Çorum'da bir girişimci otobüs durakları, semt pazarları, sağlık kurumları resmi daireler, fabrikalar, şehir meydanları gibi kalabalığın yoğun olduğu mekanlarda üç saniye gibi kısa bir sürede dezenfekte yapabilen kabinlerin seri üretimine başladı.

YURT DIŞINDAN DA TALEP GELDİ

Genç girişimci Cemal Özyılmaz tarafından yerli ve milli imkanlarla 4 farklı modelde üretilen dezenfektan kabinlerine yurt dışından da talep geldi. Koronavirüs salgınının tüm dünyayı etkisi altına aldığını hatırlatan Özyılmaz, bu süreçte Çin'deki mücadele çalışmalarını göz önüne alarak Ar-Ge çalışmalarına hız verdikleri cihazları hizmete sunmanın gururunu yaşadıklarını söyledi.

15 DAKİKA SONRA BAKTERİLERİN YÜZDE 87'Sİ TEMİZLENİYOR

Geliştirdikleri cihazın sosyal temasın olduğu yerlerde dezenfekte sağlayarak virüsün bulaşma riskini ortadan kaldıracağını savunan Özyılmaz, "Otobüs durakları, semt pazarları, sağlık kurumları resmi daireler, fabrikalar, şehir meydanları gibi kalabalığın yoğun olduğu mekanlarda üç saniye gibi kısa bir sürede dezenfekte yapabilmektedir. Cihazımız teknik olarak otomasyon bir tasarımla çalışmaktadır. hareket sensörü ile devreye girer ve her türlü sıvıyı parçalayarak ıslak yüzey bırakmadan temizlik yapabilmektedir. Dezenfekten sonrası ilk 5 dakikada zararlı bakterilerin yüzde 40'ı 15 dakika sonra da yüzde 87'si temizlenmiş olur. Çorum sanayisinin girişimci ruhu ile ortaya çıkardığımız ürünümüzü ülkemizin ve insanlığın bu zor günlerde hizmetine sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Kullanım alanlarına göre dört model cihazla seri üretime devam etmekteyiz" dedi.

Çorumlu girişimci, koronavirüs sonrası geliştirdiği dezenfekte kabininin seri üretimine başladı

Kaynak: İHA

Etiketler: Çorum, Ekonomi, Haber
Haberler››Ekonomi››Çorumlu girişimci, koronavirüs sonrası geliştirdiği dezenfekte kabininin seri üretimine başladı - Ekonomi