Koronavirüs Diyarbakır'da bayram alışverişini olumsuz etkiledi

Koronavirüs Diyarbakır'da bayram alışverişini olumsuz etkiledi Korona virüs tedbirleri kapsamında Ramazan Bayramında sokağa çıkma kısıtlaması ilan edilmesi Diyarbakır'da bayram alışverişlerini olumsuz etkiledi.

22.05.2020 18:15 | Son Güncelleme: 22.05.2020 18:20
Koronavirüs Diyarbakır'da bayram alışverişini olumsuz etkiledi
DİYARBAKIR - Korona virüs tedbirleri kapsamında Ramazan Bayramında sokağa çıkma kısıtlaması ilan edilmesi Diyarbakır'da bayram alışverişlerini olumsuz etkiledi. Özellikle Sur ilçesinde giyim mağazalarında durgunluk yaşandığı gözlenirken esnaf da satışların azaldığını aktardı.
Tüm yurtta olduğu gibi Diyarbakır'da da korona virüs tedbirleri kapsamında vatandaşlar bu yıl Ramazan Bayramını evde geçirecek. Her yıl kalabalık grupların alışveriş yaptığı Sur ilçesinde satışlar yarıdan fazla düşçü.
Sur ilçesinde yaklaşık 40 yıldır esnaf olan Fahri Dağ, korona virüs nedeniyle satışlarının olumsuz etkilendiğini söyledi. Dağ, "Esnaf olarak ilk defa böyle bir bayram görüyoruz. Her şeyin bir ilki vardır. Buna da şükür ve beterin beteri vardır. Virüs işlerimizi çok etkiledi" dedi,
Geçtiğimiz yıllara göre çok az vatandaşın dışarıda olduğu görüldü. Koronavirüs Diyarbakır’da bayram alışverişini olumsuz etkiledi

Kaynak: İHA

Haberler››genel››Koronavirüs Diyarbakır'da bayram alışverişini olumsuz etkiledi - Haberler