Kramponlarındaki Bilinmeyen Sır!

İngiliz futbolunun en gösterişli futbolcularından biri olan David Beckham, hala daha gündem olmayı başarıyor.

01.11.2018 11:14Kramponlarındaki Bilinmeyen Sır!
İngiliz futbolunun en gösterişli futbolcularından biri olan David Beckham, hala daha gündem olmayı başarıyor. Futbolculuğu dışında görsel basının en çok üzerinde durduğu isimlerden olan İngiliz efsane oyuncunun kramponlarına yönelik çok da bilinmeyen bir bilgiyi sizlerle paylaşacağız.

Yıldız isim Manchester United'da başlayan muhteşem kariyerinde giydiği kramponlarla hep yol gösterici olmuştu. Birçok ayakkabı firması David Beckham üzerinden ürünlerini tanıtırken İngiliz oyuncu beklenmedik bir şekilde giydiği kramponların dillerini dışarı çıkarmıştı.

İngiliz yıldızın bu tercihi futbolseverler arasında daha rahat etmek ya da daha iyi şut atmak gibi yorumlansa da gerçek çok başkaydı. David Beckham'ın kramponlarının dilini dışarı çıkarmasının perde arkasında idollerinden biri olduğunu açıkladığı Glenn Hoddle vardı.

Hoddle'ın kramponlarını bu şekilde giymesinden dolayı tercihini bu yönde yapan oyuncunun kramponlarındaki bu seçimi, ona krampon üreten firmaların da tarzlarını değiştirmesine neden oldu. Beckham'ın krampon dilini dışarı çıkarması sebebiyle krampon üreticileri yeni tasarımlarda buna ağırlık verdi.

Yani David Beckham, tercihleriyle ve futboluyla aslında modayı bile belirlemiş oldu, oynadığı dönemde.

Glenn Hoddle Tottenham, Monaco, Chelsea, Swindon Town ve uluslararası alanda İngiltere Milli Takımı forması giymişti.

David Beckham'ın kramponun dilini dışarı çıkarmasının ve uzatmasının sebebi, idollerinden Glenn Hoddle'a özenmesidir.

Manchester United, David Beckham, Güncel

Kaynak: Hürriyet

18.10.2019 12:51:12