Ksk Basketbol Takımı'na 120 Bin Lira Şampiyonluk Primi

İzmir'de Karşıyaka Belediye Meclisi, Türkiye Kupası’nın ardından 27 yıl sonra Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı da müzesine götüren Karşıyaka Spor Kulübü (KSK) Basketbol Takımı oyuncularına ve teknik ekibine 120 bin lira prim verme kararı aldı.

15.10.2014 12:02Ksk Basketbol Takımı'na 120 Bin Lira Şampiyonluk Primi
İzmir'de Karşıyaka Belediye Meclisi, Türkiye Kupası’nın ardından 27 yıl sonra Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı da müzesine götüren Karşıyaka Spor Kulübü (KSK) Basketbol Takımı oyuncularına ve teknik ekibine 120 bin lira prim verme kararı aldı. Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Belediye ve Karşıyaka Spor Kulübümüz el ele, omuz omuza başarıdan başarıya koşacak.” dedi.

Geçen hafta Ankara’da yapılan Cumhurbaşkanlığı Kupası maçında Fenerbahçe Ülker’i yenerek kupayı müzesine götüren Pınar Karşıyaka’ya bir destek de Karşıyaka Belediyesi’nden geldi. Belediye meclisi, 27 yıl sonra aynı başarıyı tekrarlayan oyuncular ve teknik ekibe, toplamda 120 bin lira prim vermeyi kararlaştırdı. Karar, belediye meclisinde oybirliğiyle alındı. Meclis salonundaki törene, Pınar Karşıyaka Basketbol Takımı Genel Menajeri Selim Çınar da katıldı. Başkan Akpınar, prim çekini Çınar’a teslim etti. Basketbol takımına yeni sezonda da başarılar dileyen Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Karşıyaka Spor Kulübü’ne destek olmaya devam edeceklerini söyledi. Akpınar, “Şampiyonlukta payı olan herkesi kutluyorum. Bize eşsiz mutluluklar yaşatan Karşıyaka Spor Kulübümüz'ün her zaman yanında olacağız.” dedi.

Genel Menajer Selim Çınar ise, “Takımımız yeni maçlara hazırlanıyor. Bu meclise daha önce Türkiye Kupası kazandığımızda katılmıştım. İkinci kez geliyorum. Bizlere verdiğiniz bu destek nedeniyle Belediye Başkanımız Hüseyin Mutlu Akpınar ve meclis üyelerine, sporcular ve yöneticiler olarak teşekkür ediyoruz. Başkanımız Ankara’da da bizi yalnız bırakmadı, hep yanımızdaydı. Bu desteklerin, başarıyı sağlamamızda katkısı oluyor.” diye konuştu.

Hüseyin Mutlu Akpınar, Türkiye Kupası, İzmir, Yerel

Kaynak: CİHAN

16.10.2019 11:25:33