Ksk'nin Rakibi Gran Canaria'yı Korkutan Mesajların Sahibi Bulundu

Basketbol Eurocup çeyrek finali rövanşında çarşamba günü İzmir’de Karşıyaka ile karşılaşacak Gran Canaria Kulübü’nü, sosyal medya üzerinden IŞİD militanları fotoğraflarıyla tehdit eden şahıs yakalandı.

24.03.2015 11:05Ksk'nin Rakibi Gran Canaria'yı Korkutan Mesajların Sahibi Bulundu
Basketbol Eurocup çeyrek finali rövanşında çarşamba günü İzmir’de Karşıyaka ile karşılaşacak Gran Canaria Kulübü’nü, sosyal medya üzerinden IŞİD militanları fotoğraflarıyla tehdit eden şahıs yakalandı. Zanlı, şakayla karışık bir şekilde bu tweet attığını, konunun bu kadar büyüyebileceğini tahmin edemediğini ve yaptıklarından pişmanlık duyduğunu söyledi.

İspanyol basketbol kulüplerinden Herbalife Gran Canaria, geçen hafta Eurocup çeyrek finalinde Pınar Karşıyaka ile karşılaşmış ve ilk maçı 76-66 kazanmıştı. Önümüzdeki çarşamba günü oynanacak rövanş maçından önce tuhaf bir olay yaşandı. Twitter hesabına IŞİD militanları fotoğraflarıyla gönderilen ölüm tehditleri üzerine Gran Canaria Kulübü, polise başvurdu. İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Spor Güvenliği Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalar neticesinde, tehdit içeren resimli mesajları Twitter hesabından O.D.K. isimli şahsın gönderdiği ve İstanbul'da oturduğu tespit edildi. Konuyla ilgili olarak Karşıyaka Cumhuriyet Savcılığı'ndan alınan talimat üzerine İstanbul Spor Güvenliği Şube Müdürlüğü ile irtibata geçildi. Zanlı O.D.K., geçen pazar günü İstanbul Spor Güvenliği Şube Müdürlüğü ekiplerince yakalandı. İfadesinde, ''İlk maçta Pınar Karşıyaka'nın yenilmesine üzüldüm. Şakayla karışık bir şekilde bu tweetleri attım. Konunun bu kadar büyüyebileceğini öngörmedim. Yaptıklarımdan pişmanlık duyuyorum.'' dediği iddia edildi. Sporda şiddeti teşvik edecek şekilde basın ve yayın yolu ile açıklamada bulunmak suçundan işlem yapılan O.D.K., spor müsabakalarını ve antrenmanları seyirden yasaklandı.

Pınar Karşıyaka, Gran Canaria, İstanbul, İzmir, Politika, Güncel

Kaynak: CİHAN

22.10.2019 18:58:23