Kuğulu Alt Geçidi Açıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Tarafından Yapılan ve 7 Ayda Tamamlanan Kuğulu Alt Geçidi Açıldı. Gecedeki İbrahim Tatlıses Konseri Sırasında Yer Yer Yaşanan İzdiham ve Kavgalar Dikkat Çekti.

Kuğulu Alt Geçidi Açıldı
24.03.2007 22:14 | Son Güncelleme: 24.03.2007 22:14

Yapımı 7 ayda tamamlanan Kuğulu Alt geçidi açıldı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin geçtiğimiz yılın eylül ayında çalışmalarına başladığı geçitler, törenle hizmete girdi. İbrahim Tatlıses'in de konser verdiği gecede yaşanan izdiham ve kavga görüntüleri dikkat çekti.

Açılışa, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in yanı sıra Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, AKP Grup Başkan Vekili Salih Kapusuz da katıldı.

Alt geçitlerin, Çankaya Belediyesi'nin engellemelerinin de etkisiyle geç açıldığını savunan Gökçek, Çankaya-Yıldız semtinde de bazı çalışmaların gündemde olduğunu söyledi. Gökçek, Ulus projesinin de iptal edilmediğini, projede bazı değişikliklerin olması dolayısıyla ertelendiğini belirtti.

Bakan Pepe de açılışta yaptığı konuşmada, Ankara'nın dünyanın ilk 100 şehri içinde olduğunu kaydederek, Başkent'teki kentsel dönüşüm projelerine değindi. Pepe dönüşüm projeleri çerçevesinde yıkılan gecekonduların sahiplerinin mağdur edilmeden tahliye edildiğini iddia etti.

Açılış, kurdele töreninden sonra İbrahim Tatlıses konseriyle devam etti. Konser sırasında özellikle bayan izleyicilerin zor anlar yaşaması ve bazı seyircilerin çıkan izdihamda ezilme tehlikesi geçirmesi dikkat çekti. Konseri izleyen iki grup arasında da kısa süreli bir arbede yaşandı. Uzun sürmeyen olay, kavgaya karışan bir grubun konser alanını terk etmesiyle son buldu.

Konser sırasında Gökçek bir ara sahneye çıkarak Tatlıses'e çiğ köfte ikram etti. Gökçek'e "hemşehrim" diye hitap eden Tatlıses, siyasete atılacağını hatırlatarak her bölgenin insanı olduğunu belirtti.

Açılış konuşmaının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Melih Gökçek, Gazeteci Emin Çölaşan ile Perşembe günü TGRT Haber televizyonunda canlı yayında karşı karşıya geleceklerini söyleyerek Çölaşan'ın yayından sonra bir daha gazetecilik yapamayacağını öne sürdü. "O'nun nasıl bir gazeteci olduğunu göstereceğim" diyen Gökçek, Çölaşan'ın çok insanın ahını aldığını savundu. Gökçek, çıkacakları canlı yayında söyleyeceklerinin olduğunu ifade ederek, "Ne söylesem belgeleriyle konuşacağım. O'ndan da ne söyleyecekse belge isteyeceğim" dedi. (ANKA)

Kaynak: ANKA

Etiketler: , Haber
Haberler››Güncel››Kuğulu Alt Geçidi Açıldı - Haberler