Trabzon Kukesi Maçına Hazır

Mustafa Akçay, Kukesi ile oynayacakları ilk maçında yüreklerinin sahada akıllarının ise ise avuçlarının içerisinde olacağını söyledi.

21.08.2013 21:50 | Son Güncelleme: 21.08.2013 21:59Trabzon Kukesi Maçına Hazır
Trabzonspor Teknik Direktörü Mustafa , Arnavutluk temsilcisi Kukesi ile oynayacakları UEFA Ligi Play-off ilk maçında yüreklerinin sahada akıllarının ise ise avuçlarının içerisinde olacağını söyledi.

Trabzonspor'un Kukesi ile oynayacağı UEFA Avrupa Ligi Play-off ilk maçı öncesinde Trabzonspor Teknik Direktörü Mustafa Akçay, futbolculardan Didier Zokora ve Batuhan Karadeniz ile birlikte basın toplantısı düzenledi. Disiplinli ve birlikte oynamayı seven bir takıma karşı oynayacaklarını belirten Akçay, "Rakibimiz kendi liginde önemli işler başarmış bir takım. Disiplinli ve birlikte oynamayı seviyorlar kendilerine saygı duyuyoruz. Ciddiye alınması gereken bir takım olduğunu düşünüyorum. Zor bir maç amacımız Trabzon'da skorla ilgili avantaj elde etmek istiyoruz. Hiçbir maç oynanmadan kazanılmaz. Kendi sahasında saldırgan bir takım ile oynayacağız. Bizde bu ayrıntıları dikkate alacağız. Yarınki müsabakada yüreğimiz sahada ama aklımız avucumuzda olacak" dedi.

Rakiplerini fazlasıyla tanımadıklarını vurgulayan tecrübeli teknik adam "Arnavut futbolu ülkemize göre biraz daha geride. Geçen yıl 14 takımlı lig oynamış. Bu yıl ise 12. Bu durum ligin kalitesini arttırmak adına yapılmış sanıyorum. Arnavut futbolunun değiştiğini görebiliyoruz. Avrupa futbol anlayışı var" diye konuştu.

ZOKORA VE BATUHAN'IN AÇIKLAMALARI

Beşiktaş karşısında alınan yenilgiyi unutmak gerektiklerini belirten Didier Zokora, "Disiplinli bir takıma karşı oynayacağız. Bizim için çok önemli. Avrupa Ligi'nde yer almak çok önemli. İyi bir takım ve hocamız var yarın buradan en iyi sonuç ile ayrılacağımızı düşünüyorum. Ligin ilk maçında taraftarlarımızı üzdük kendimizi affettirmek adına Avrupa Ligi'ne kalmak arzusundayız. Kukesi takımını hiç duymadım ilk kez karşılaşacağız. Disiplinli bir takım olduğunu izleyerek öğrendik" dedi.

Trabzon'a avantajlı bir skor ile dönmek istediklerini belirten Batuhan Karadeniz, "Kukesi videolardan izlediğimiz kadar kopmak oynayan bir ekip. Buradan Trabzon'a avantajlı bir skor ile dönmeyi düşünüyoruz. BJK ye karşı alınan yenilgiyi önemsemiyorum. İyi futbol oynadığımız düşünüyorum" diye konuştu. - TİRAN

Batuhan Karadeniz, Didier Zokora, Avrupa, Akçay, Spor

Kaynak: İHA

HABER YORUMLARI
21.02.2020 07:15:12