Kura Çekiminin Ardından Yönetciler Kurayı Değerlendirdi (1)

Ziraat Türkiye Kupası'nda Çeyrek Finalde Eşleşmeler Belli Olurken Kura Çekimine Katılan Kulüp Temsilcileri Kupayı Müzelerine Götürmek İsteyeceklerini Dile Getirdi

28.01.2011 13:41Kura Çekiminin Ardından Yönetciler Kurayı Değerlendirdi (1)
Ziraat Türkiye Kupası'nda çeyrek finalde eşleşmeler belli olurken kura çekimine katılan kulüp temsilcileri kupayı müzelerine götürmek isteyeceklerini dile getirdi.

Ataköy Olimpiyatevi'nde yapılan kura çekimi sonucunda Beşiktaş - Gaziantep Büyükşehir Belediyespor, Gaziantepspor - Galatasaray, İstanbul Büyükşehir Belediyespor - Kasımpaşa ve Gençlerbirliği - Bucaspor takımları birbirleriyle eşleşmişti. Kura çekiminin ardından kulüp yetkileri şunları söyledi:

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR - KASIMPAŞA

İstanbul Büyükşehir Belediyespor Futbol Şube Sorumlusu Kamil Dizar, grup maçlarında mağlup oldukları Kasımpaşa'yı bu defa eleyerek yarı finale çıkmak istediklerini söyledi. Dizar, "Geçen yıl Ziraat Türkiye Kupası'nda yarı çeyrek final oynamıştık. Bu yıl yarı final oynamak istiyoruz. Kupada kimin çıktığının önemi yok. Biz başarılı olmak istiyoruz." diye konuştu. Kasımpaşa Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Yasin Sarı da, UEFA Avrupa Ligi'ne katılmayı hedeflediklerini söyledi. Sarı, gruptan lider olarak çıktıklarını hatırlatarak, "Biz alt liglerden hızla üst liglere çıktık. Hızlı bir şekilde gidip Türkiye Kupası'nda final oynamak istiyoruz. Yolumuz açık görünüyor. Sezon başında UEFA Kupası'na gitmek neden olmasın demiştik. Karşımızda İstanbul Büyükşehir Belediyespor, peşinden ihtimal dahilinde olan iki takım Bucaspor ve Gençlerbirliği var. Hangisi gelirse, biz finale adımızı yazdırmak derdindeyiz. Finale de inşallah adımızı yazdıracağız.' diye konuştu.

GENÇLERBİRLİĞİ - BUCASPOR

Gençlerbirliği Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Yurttakalan, kupayı müzelerine götürmek istediklerini söyledi. Bucaspor ile aynı gruptan çıkmayı başardıklarını aktaran Yurttakalan, "İyi bir eşleşme oldu. Bütün rakiplere başarılar diliyoruz. Ligde şu anda toparlanmaya başladık. Sakat futbolcularımız iyileşmeye başladı. Bundan sonra ligde ve kupada başarılı olmak istiyoruz. Ziraat Türkiye Kupası'nı müzemize götürmek istiyoruz" diye konuştu.

Bucaspor Kulübü Basın Sözcüsü Timur Yaykıran ise ilk kez Süper Lig'e yükseldikleri 2010-2011 futbol sezonunda yine bir ilke imza atarak Türkiye Kupası'nda çeyrek finale çıktıkları için mutlu olduklarını söyledi. Ziraat Türkiye Kupası'nda bu yıl entrasan sonuçlar alındığını kaydeden Yaykıran, "Spor Toto Süper Lig'in son 5 takımından üçü çeyrek finale çıktı. Geçen yılın şampiyonu ve finalisti ise elendi. Bucaspor olarak bütün amacımız Türkiye Kupası'nda sağladığımız bu başarıyı ligde de sağlayıp, ligde bu sene kalmayı başarmak olacaktır." şeklinde konuştu. - İSTANBUL

Spor

Kaynak: CHA

YORUMLAR
17.10.2019 13:11:52