Haber, Son Dakika, Haberler

İtfaiye eri, Azize Çelik'in annesinin cansız bedenini enkazdan çıkardığı anları anlatırken gözyaşı döktü

Elazığ'da yaşanan depremde kurtarma görevlisinin enkaz altındaki Azize Çelik ile yaptığı telefon görüşmesi sonucunda genç kadın göçük altından sağ çıkarılmıştı. Çelik'in annesi, Sakine Düşmez'in cansız bedenine ise 39 saat sonra ulaşıldı. O anları anlatan itfaiye eri gözyaşlarına hakim olamadı.

26.01.2020 13:13 | Son Güncelleme: 26.01.2020 17:41

Elazığ 'da UMKE görevlisinin telefonla konuşup kurtardığı Azize Çelik'in annesi olduğu öğrenilen Sakine Düşmez'in cansız bedeni enkazdan çıkartıldı. O anları anlatan itfaiye eri gözyaşlarını tutamadı.

CANSIZ BEDENİ ENKAZDAN ÇIKARILDI

Elazığ'ın Mustafa Paşa mahallesinde çöken 5 katlı binada enkaz altında kalan son kişi olarak değerlendirilen Sakine Düşmez de depremden 39 saat sonra çıkartıldı. UMKE görevlisinin telefonla konuşup kurtardığı Azize Çelik'in annesi olduğu öğrenilen Sakine Düşmez, ekiplerin titiz çalışması sonucu enkazın altından çıkartıldı. Yapılan kontrolde yaşlı kadının hayatını kaybettiği öğrenildi.

GÖZYAŞLARINA ENGEL OLAMADI

Yaşlı kadını göçüğün altından çıkartan ekipte yer alan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ekipleri, enkazın altında kalan kişiyi de çıkarttıklarını dile getirdi. Yaşanan depremi ve sonrasındaki kurtarma çalışmalarını anlatan itfaiye eri, gözyaşlarına hakim olamadı.

ENKAZ KALDIRMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDECEK

Sakine Düşmez'in de 5 katlı Aykent apartmanının enkazının altından çıkartılmasıyla birlikte Mustafa Paşa mahallesindeki çöken iki binaya ait enkazları kaldırma çalışmalarına iş makineleriyle devam edileceği belirtildi.

İtfaiye eri, Azize Çelik’in annesinin cansız bedenini enkazdan çıkardığı anları anlatırken gözyaşı döktü

Kaynak: İHA

Etiketler: İtfaiye, Elazığ, Güncel
Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş!
Twitter'da Paylaş!
Whatsapp'da Paylaş!
Haberler ›› Güncel ››İtfaiye eri, Azize Çelik'in annesinin cansız bedenini enkazdan çıkardığı anları anlatırken gözyaşı döktü - Haberler