Kuşadası'nda 'Milli İstihdam Seferberliği' Toplantısı Yapıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı ’İstihdamda milli seferberlik’ çağrısı doğrultusunda, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yürütülen ’Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Programı’ kapsamında Kuşadası’nda toplantı ve ziyaretler gerçekleştirildi.

30.03.2017 13:36 | Son Güncelleme: 30.03.2017 13:36Kuşadası'nda 'Milli İstihdam Seferberliği' Toplantısı Yapıldı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı 'İstihdamda milli seferberlik' çağrısı doğrultusunda, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yürütülen 'Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Programı' kapsamında 'nda toplantı ve ziyaretler gerçekleştirildi.

"Çalışma Hayatında Milli Seferberlik" Programı kapsamında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Osman Arıkan Nacar ile birlikte Sosyal Güvenlik Kurumu Başkan Yardımcısı Cevdet Ceylan, İŞKUR iç denetçisi Özkan Öztürk, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürü İsmail Gerim, Mesleki Yeterlilik Kurumu(MYK) Başkan Yardımcısı Metin Karaman, SGK İl Müdürü Zeynep Yılmaz ve İŞKUR Aydın İl Müdürü Rahmi Terzi'den oluşan bürokratlar Kuşadası'nda yerel düzeyde çalışma hayatının aktörleri ve vatandaşlarla bir araya geldi. Önce Kuşadası Esnaf Odası'nı ziyaret eden Müsteşar Yardımcısı Osman Arıkan Nacar ve beraberindeki heyet, burada oda başkanı Halit Şakar ve yönetim kurulu üyeleriyle görüştü. Heyet daha sonra AK Parti Kuşadası Belediye Meclis Üyesi Ahmet Candan ile birlikte Kuşadası çarşılarını ziyaret ederek, esnaf ve vatandaşlarla buluştu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Osman Arıkan Nacar, Kuşadası'nda başarılı toplantı ve ziyaretler gerçekleştirdiklerini belirterek, " Esnaf odası başkanımız ile görüştük. Kuşadası'nda deniz yıldızı ismiyle bir istihdam çalışması başlatılması kararı aldık. 2017 yılında 2 milyon istihdam hedefiyle şekillenen program kapsamında yaptığımız ziyaretlerde yeni istihdam hedeflerinin ayrıntıları ve ilave istihdam destekleri konusunda bilgilendirmeler yaptık. Çarşı ziyaretlerinde ise esnaf ve vatandaşlarımızla birebir görüşme imkanı bularak sorunlarını dinledik. Amacımız sorunları yerinde tespit etmek. Bu kapsamda yaptığımız toplantı ve ziyaretlerde, gerek çalışanların gerekse yatırımcı ile işverenin çalışma hayatı ile ilgili sorunları dinleyip, görüş ve önerilerini aldık " dedi. - AYDIN

Recep Tayyip Erdoğan, Kuşadası, Aydın, Ekonomi

Kaynak: İHA

20.01.2020 16:58:59