Kütahya'da Yunus Koca İçin Gıyabi Cenaze Namazı

Kütahya’da, silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Diyarbakır eski İl Gençlik Kolları Başkanı Yunus Koca için gıyabi cenaze namazı kılındı.

01.09.2015 15:50Kütahya'da Yunus Koca İçin Gıyabi Cenaze Namazı
Kütahya'da, silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Diyarbakır eski İl Gençlik Kolları Başkanı Yunus Koca için gıyabi cenaze namazı kılındı.

Ulu Camii'nde öğle namazına müteakip cami içeresinde kılınan gıyabi cenaze namazına, AK Parti Kütahya Milletvekilleri Şükrü Nazlı ve İshak Gazel de katıldı.

Gıyabi cenaze namazının ardından konuşan AK Parti Kütahya İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Özbey, "Son dönemde ülkemiz üzerinde devlet büyüklerimizin bütün barış çabalarına rağmen, maalesef yeniden eli kanlı terör örgütü PKK'nın ve bu örgütün destekçilerinin barış için aynı duyarlılığı göstermediğini ve giderek artan şiddette; Ahlaksızlığın, korkaklığın sınırlarını zorlayacak şekilde gerçekleştirdiği eylemlerine tanıklık etmekteyiz. 40 yıldır ülkemiz üzerinde kan döken ve kendilerini Kürt vatandaşlarımızın sözde temsilcisi olarak lanse etmeye çalışan, ancak gerek söylemleri gerekse eylemleri; bu iddialarıyla örtüşmeyen bu terör örgütünün Dün gerçekleştirdiği hain saldırı sonucu, mahşer gününde Hz. Hamza'nın arkasında dirilecek şehitler ordusuna katılan son şehidimiz, dava arkadaşımız, AK Parti Diyarbakır Gençlik Kolları Eski Başkanımız Yunus Koca'nın ebediyete intikal ettiği haberini büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Kendilerini Kürt vatandaşlarımızın savunucusu olarak sunan, ancak devlet mallarını, binalarını tesislerini talan eden, yakan, yıkan, yağmalayan, silahları gömün diyen herkesi kendine düşman olarak belirleyen bu terör örgütünü, bu örgütün takım elbise giymiş temsilcilerini ve söylemleriyle bu esfeli safilin derecesindeki mahlukları sevimli göstermeye çalışan kişileri hepimizin malumu sözde gazetecileri, siyasetçileri, iş adamlarını Cenab-ı Hakk'ın Kahhar ismiyle kahretmesini niyaz ediyoruz" diye konuştu. (EFE) - KÜTAHYA

İshak Gazel, Diyarbakır, Ak Parti, Kütahya, Yerel

Kaynak: İHA

18.10.2019 19:45:54