21.01.2014 11:15

Kutlu Doğum Programında Salonlar Doldu Taştı

Kutlu Doğum Programında Salonlar Doldu Taştı

Nida Eğitim Kültür Sanat Vakfı tarafından Hollanda'nın Rotterdam şehrinde tertip edilen 'Peygamberler Yolu' isimli Kutlu Doğum programında 750 kişilik salon doldu taştı.

Nida Eğitim Kültür Sanat Vakfı tarafından Hollanda 'nın Rotterdam şehrinde tertip edilen 'Peygamberler Yolu' isimli Kutlu Doğum programında 750 kişilik salon doldu taştı. Sunuculuğunu Ayhan Güleç 'in yaptığı Kutlu Doğum programı Ilahiyatçı Adem Eliaçık’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Peygamber Efendimiz için, Rotterdam ve çevresinde paylaşılarak Hollanda’nın nüfusu kadar okunması planlanan salâvat sayısının tam 16 milyona ulaşmış olduğunun duyurulmasıyla, salondan “Milyon salat, milyon selam sana olsun, Ey Allah’ın Resulü” sesleri yükseldi.

Peygamber Efendimiz için, Rotterdam'da Zuidertheater'de düzenlene Kutlu Doğum programında Irmak Televizyonu'nun hazırladığı sinevizyon gösterildi.

Ilahiyatçı Doç. Dr. Mehmet Refii Kileci, programda yaptığı konuşmada, "Bugün dünya Hazreti Peygamber'in (s.a.s.) mübarek mesajına muhtaç. Insanlık onu gönderen Rabbimizin Kur'an hakikatlerine muhtaç. Hollanda'da peygamber aşıkları onun sevgisi etrafında toplandılar. Güzel bir gece oldu. O'nu andık. O'na olan sevgilerimiz paylaştık. O'na salat-ü selam getirdik. Gerçekten bizim insanımız O'na olan sevgide, aşkta, muhabbette önde gidiyor. Bir taraftan da gerçekten Avrupa insanı O'nun sevgisine ihtiyacı var. O'nun mesajlarına ihtiyacı var. Inşallah Avrupa'da yaşayan Müslümanlar olarak Efendimiz'i (s.a.s.) dünyaya tanıtabilirsek, bundan daha büyük bahtiyarlık olmaz. Bizler Avrupa'nın huzur, güven ve barışını istiyoruz. O'nun getirdiği doğru Islam'ı doğru bir şekilde tatbik etmek istiyoruz." şeklinde konuştu.

Nida Vakfı Koordinatörü Ibrahim Ünal , 2007 yılında kurulan vakfın, hem sosyal hem de dini ve kültürel programlar organize ettiğini söyledi. Ünal, "Vakıf olarak entegrasyon ve benzeri konularda topluma faydalı olmaya çalışıyoruz. Çocuklara sadece dini yönden değil, sanatsal, kültürel ve sportif faaliyetler yapmaktayız. Kutlu Doğum münasebeti ile 16 milyon salâvatı Efendimize hediye ediyoruz. Salât ve selam O’na ve aline olsun. Rabbim bizi şefaatlerine nail eylesin." dedi.

Doğanay müzik gurubu ise söyledikleri ilahiler ve ezgiler ile geceye renk kattı. Parça aralarında Hadis-i Şerifler de okuyan grup izleyicilerden büyük beğeni topladı.
Kaynak: CİHAN
Avrupa , Hollanda , Dünya