Kyk Şube Müdürü: Gelir Durumunuza Göre Geldiniz, Bana Ahkam Kesmeyin (2)

VALİ: MÜDÜRÜN AÇIKLAMALARINI TASVİP ETMEYİZAntalya Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Şube Müdürü Süleyman Dinç'in, yurttaki şartları protesto eden öğrencilere hitaben tepki toplayan sözleri üzerine Vali Münir Karaloğlu açıklama yaptı.

09.10.2016 18:37 Kyk Şube Müdürü: Gelir Durumunuza Göre Geldiniz, Bana Ahkam Kesmeyin (2)
VALİ: MÜDÜRÜN AÇIKLAMALARINI TASVİP ETMEYİZ

Antalya Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Şube Müdürü Süleyman Dinç'in, yurttaki şartları protesto eden öğrencilere hitaben tepki toplayan sözleri üzerine Vali Münir Karaloğlu açıklama yaptı. Vali Karaloğlu, mayıs ayında temeli atılan bir yurdun 4.5 ay gibi kısa bir sürede tamamlanarak hizmete girmesinin önemli olduğunu belirttiği açıklamasında  KYK Şube Müdürü Süleyman Dinç hakkında  soruşturma talimatı verdiğini söyledi. Vali Karaloğlu'nun açıklaması şöyle:

"Binlerce öğrenciyi barındıracak bu binaların bu kadar kısa sürede tamamlanıp hizmete girmesi büyük bir başarıdır. Operasyonel olarak bu büyük bir devlet başarabilir. Elbette ki eksikler vardır, en kısa zamanda yurdun eksiklikleri ve ihtiyaçlarının giderilmesini sağlarız. Öğrencilerin memnuniyetsiz olduğu noktalar olabilir. Şikayetlerini bizlere sosyal medya hesaplarımızdan da iletebilirler. Fakat her ne olursa olsun oradaki müdürün kastını aşan ifadelerini tasvip etmemiz mümkün değildir. Doğru bulmayız. Bununla ilgili gerekli inceleme ve soruşturmanın yapılması talimatını verdim. Soruşturmanın sonucuna göre gerekli kararı veririz. Burada aslolan müdürün açıklamaları ve oradaki küçük basit ihtiyaçlardan ziyade bu tesisin dünya rekoru bir sürede yapılarak hizmete açılmasıdır. Hükümetimizin, bakanlığımızın ve bizim önceliğimiz bundan sonra da bizden yurt bekleyen binlerce öğrencimizin ihtiyacına cevap vermektir."

Münir Karaloğlu, Vali Karaloğlu, Yurtlar Kurumu, Süleyman Dinç, Politika, Güncel

Kaynak: DHA