Kyk Şube Müdürü: Gelir Durumunuza Göre Geldiniz, Bana Ahkam Kesmeyin (3)

KYK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ: MAKSADINI AŞAN SÖZLERAntalya Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Şube Müdürü Süleyman Dinç'in, yurttaki şartları protesto eden öğrencilere hitaben tepki toplayan sözleri üzerine KYK Genel Müdürlüğü'nden de bir açıklama yapıldı.

09.10.2016 20:50 Kyk Şube Müdürü: Gelir Durumunuza Göre Geldiniz, Bana Ahkam Kesmeyin (3)
KYK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ: MAKSADINI AŞAN SÖZLER

Antalya Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Şube Müdürü Süleyman Dinç'in, yurttaki şartları protesto eden öğrencilere hitaben tepki toplayan sözleri üzerine KYK Genel Müdürlüğü'nden de bir açıklama yapıldı. Süleyman Dinç'in maksadını aşan ifadeler kullandığı belirtilen açıklamada, şöyle denildi:

"Haberlerde bahse konu olan kişi Şube Müdürlüğü'ne vekalet eden Nöbetçi Yurt Yönetim Memuru olup, maksadını aşan ifadeler kullanmıştır. Elmalılı Hamdi Yazır yurdumuzda kalan öğrencilerimiz mevcut yurttan çok daha fazla yatak kapasitesine sahip olan Muratpaşa Öğrenci Yurdumuza nakledilmişlerdir. Adı geçen yeni yurdumuzun inşaatına 19 Mayıs 2016 tarihinde başlanılmış ve 4.5 ay gibi çok kısa sürede tamamlanarak öğrencilerimizin rahatlıkla barınabileceği hale getirilmiştir. Elmalılı Hamdi Yazır Yurdumuzun yatak kapasitesi 1526 olup yeni açtığımız Muratpaşa Öğrenci Yurdumuzun yatak kapasitesi ise 4 bin 832'dir. Böylelikle çok daha fazla sayıda erkek öğrencimize barınma imkanı sunulmuştur. Elmalılı Hamdi Yazır Yurdumuzun ise bakım, onarım, tadilat vb. işlemleri en kısa sürede tamamlanarak yedek sırada bekleyen kız öğrencilerimiz yerleştirilecektir. Bu durumda hem erkek hem de kız öğrencilerimize mevcut kapasitenin çok üzerinde barınma imkanı sağlanmış olacaktır."

Elmalılı Hamdi Yazır, Yurtlar Kurumu, Süleyman Dinç, Antalya, Politika, Güncel

Kaynak: DHA