Haber, Son Dakika, Haberler

Lefkoşa: KKTC'de Hükümet Kurma Çalışmaları

İstifa Eden Hükümetin Birlikte Hareket Etmediğinden Yakınan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Talat, "Kimlikli Duruş Sergileyecek Bir Hükümete İhtiyaç Var. Yani Hükümetin Birlikte Hareket Etmesi Bakanlıkların İşbirliği ve Dayanışması Şarttır" Dedi.

13.09.2006 17:41 | Son Güncelleme: 13.09.2006 17:41
Lefkoşa: KKTC'de Hükümet Kurma Çalışmaları
İstifa eden hükümetin birlikte hareket etmediğinden yakınan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Talat, "Kimlikli duruş sergileyecek bir hükümete ihtiyaç var. Yani hükümetin birlikte hareket etmesi bakanlıkların işbirliği ve dayanışması şarttır" dedi.

Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Başbakan ve Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Ferdi Sabit Soyer'e bugün hükümet kurma görevini verirken, yaptığı konuşmada, Kıbrıslı Türkler'in iç ve dış politika açısından önemli gereksinimleri bulunduğunu ve halkın sorunlarını çözecek bir hükümete ihtiyaç duyduğunu söyledi.

Hükümeti kurma görevini devralan Başbakan Ferdi Sabit Soyer ise yeni bir koalisyon kuracaklarını ve bu koalisyonun 2010 yılına kadar süreceğini ifade etti. Başbakan Soyer, "Halkın refah seviyesinin yükselmesi için çalışacağız. Turizm fonu, maksat dışı kullanılmayacak ve şeffaf olacak. Halkı esenliğe kavuşturacak yeni bir koalisyon kuracağız" dedi.

Kaynak: İHA

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş!
Twitter'da Paylaş!
Whatsapp'da Paylaş!
Haberler ›› Dünya ››Lefkoşa: KKTC'de Hükümet Kurma Çalışmaları - Haberler