Haber, Son Dakika, Haberler

Lefkoşa: KKTC Meclisi Yeni Yasama Yılına Boykotla Başladı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Meclisi, Yaz Tatilinin Ardından İlk Kez Biraraya Geldi. Ulusal Birlik Partisi (Ubp) ve Demokrat Parti (Dp) Milletvekillerinin Boykot Ederek Katılmadıkları Birleşimde Sadece Sunuşlar Yapıldı.

18.09.2006 12:00 | Son Güncelleme: 18.09.2006 12:00
Lefkoşa: KKTC Meclisi Yeni Yasama Yılına Boykotla Başladı
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Meclisi, yaz tatilinin ardından ilk kez biraraya geldi. Ulusal Birlik Partisi (UBP) ve Demokrat Parti (DP) milletvekillerinin boykot ederek katılmadıkları birleşimde sadece sunuşlar yapıldı.

Meclis'in bugünkü ilk birleşiminde UBP ve DP'den istifa eden milletvekillerinin Özgürlük ve Reform Partisi'ni (ÖRP) kurdukları katılanların bilgisine sunuldu.

Öte yandan, yeni kurulan ÖRP Genel Başkanı Turgay Avcı'nın bugün saat 16.00'da bir basın toplantısı düzenleyerek siyasi yaşama yeni katılan partilerinin vizyonu hakkında genel bilgilendirme yapması bekleniyor.

Meclis'te 25 milletvekili ile çoğunluğu elinde tutan Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı ve Başbakan Ferdi Sabit Soyer, hükümet kurma çalışmaları çerçevesinde cuma günü tüzel kişilik kazanan ÖRP yetkilileri ile yarın bir araya gelecek.

Kaynak: İHA

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş!
Twitter'da Paylaş!
Whatsapp'da Paylaş!
Haberler ›› Dünya ››Lefkoşa: KKTC Meclisi Yeni Yasama Yılına Boykotla Başladı - Haberler