Limon ihracatı Tarım ve Orman Bakanlığı'nın ön iznine bağlandı

Koronavirüs sonrası en çok talep gören ürünlerden olan limonun ihracatına izin şartı getirildi. Buna göre, limon ihracatında 31 Ağustos tarihine kadar Tarım ve Orman Bakanlığı'nın ön izni gerekecek.

07.04.2020 08:24 | Son Güncelleme: 07.04.2020 11:07

Ticaret Bakanlığı'nın Limon İhracatına İlişkin Tebliğ'i Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre, taze limon (kurutulmuş hariç) ihracatında, Tarım ve Orman Bakanlığı'nın ön izni talep edilecek. Ön izne ilişkin usul ve esaslar yine bu bakanlıkça yürütülecek.

31 AĞUSTOS TARİHİNE KADAR UYGULANACAK

Tebliğ hükümleri bugünden itibaren 31 Ağustos tarihine kadar uygulanacak. Tebliğin yürürlüğe girmesinden önce tescil edilmiş beyannameler, uygulama kapsamı dışında tutuldu.

Resmi Gazete'de yer alan tebliğde şu ifadeler yer verildi:

"Tebliğ, 22/12/1995 tarihli ve 95/7623 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan İhracat Rejimi Kararının 2. ve 3. maddelerine dayanılarak hazırlanırken ön izne ilişkin usul ve esaslar Tarım ve Orman Bakanlığı'nca belirlenecek. Tebliğ hükümleri yürürlük tarihinden itibaren 31/8/2020 tarihine kadar uygulanacak. Tebliğ hükümlerini Ticaret Bakanı yürütecek."

Limon ihracatı Tarım ve Orman Bakanlığı’nın ön iznine bağlandı

Kaynak: AA

Etiketler: Ekonomi, Haber
Haberler››Ekonomi››Limon ihracatı Tarım ve Orman Bakanlığı'nın ön iznine bağlandı - Ekonomi