Lise öğrencisi, plastik atıklarla koronavirüsün resmini çizdi

Hatay Reyhanlı'da yaşayan 19 yaşındaki lise öğrencisi Dilara Altınorak, topladığı plastik atıkları kullanarak koronavirüs resmi yaptı.

Lise öğrencisi, plastik atıklarla koronavirüsün resmini çizdi
01.04.2020 08:59 | Son Güncelleme: 01.04.2020 12:02

Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde uzun zamandır mozaik ve hurda sanatçısı babası Mervan Altınorak ile çeşitli heykeller yapan Dilara Altınorak, dünyayı etkisi altına alan ve Türkiye'de de görülen koronavirüs salgınını kullandığı plastik atıklarla resmetti.

"EVDE KALIN MESAJI VERMEK İSTEDİM"

Altınorak, gündemi takip ederek koronavirüsün resmini yaparken, bir de mesaj verdi. Vatandaşlardan evlerinde kalmaları ve sosyal aktivitelerle meşgul olmalarını isteyen Altınorak, "Dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de görülen koronavirüs eğitim, ulaşım gibi günlük yaşantımızda birçok şeyi etkiledi. Ben de evde kaldığım sürede koronavirüsün resmini yaparak 'evde kalın' mesajı vermek istedim" dedi.

"VİRÜS SANATI ETKİLEYEMEZ"

Virüsün sanatı etkileyemeyeceğini söyleyen Altınorak, "Ben boş zamanımı değerlendirmek için koronavirüs resmi yaptım. Bu çalışmamda plastik atıklar kullandım. Gündemdeki bu çalışmayı yaparken aslında bir mesaj vermek istedim. Evinizde kalın evdeki zamanınızı iyi değerlendirin, kitap okuyabilir ve benim gibi resim yapabilirsiniz" diye konuştu.

Kaynak: DHA

Yorumlar (5)
İLYAS AKPINAR: kardeşim o kadar vaktin varmış aşıyı bulaydın
ESMA: Tebrikler kardeşim
OKAN: Okurken boşa zamanımı aldı, yaparken harcadığı zaman tam bir zaman israfı olmalı. Yeteneğini insanlara faydası olan bir noktada kullanır umarım.
Haberler››Yaşam››Lise öğrencisi, plastik atıklarla koronavirüsün resmini çizdi - Haberler