Londra Moda Haftası'nın Ardından...

İngiliz Moda Danışma Kurulu bu sezon Londra Moda Haftası için 'mükemmel fırtına' yorumunu yaptı.

23.02.2013 06:02 | Son Güncelleme: 23.02.2013 08:55Londra Moda Haftası'nın Ardından...
İngiliz Danışma Kurulu bu sezon Moda Haftası için 'mükemmel fırtına' yorumunu yaptı. Ünlü tasarımcıların 2014 sonbahar/kış koleksiyonlarını tanıttığı defileler büyük ilgi gördü. Bu önemli etkinlik, 'nin enerjik ve çeşitlilik gösteren yeteneklerini bir araya getirerek moda dünyasının beğenisine sundu.

Tom Ford ve L'Wrenn Scott gibi modanın deha isimlerinin Londra Moda Haftası'na katılması, tüm dünyanın dikkatinin İngiltere'ye çekilmesini sağladı. Rekor sayıda satın alımcı Londra Moda Haftası'nı yakından takip etti.

KANE BÜYÜLEDİ

Defilelerin en çok dikkat çeken ismi, tasarımcı Christopher Kane oldu. Defileyi izleyen moda eleştirmenleri, Kane'in bu son tasarımlarının ardından, artık moda dünyasının önde gelenleri arasına yerleşmesinin kesin olduğu yorumunu yaptı.

Londra Moda Haftası'nda diğer öne çıkan isimlerse Asish Gupta ve Aminaka Wilmont oldu. Ayrıca Roksanda Ilıncic ve 20'li yıllara göndermede bulunan koleksiyonlarıyla Meadham- Kirchkoff ikilisi de büyük dikkat çekti.

Bu yıl, Londra Moda Haftası'nın moda dünyasının daha çok ilgisini çekmesinin başka bir nedeni ise birçok Hollywood yıldızının İngiliz tasarımcılarının defilelerini izlemek üzere Londra'ya gelmesiydi.

Sokak stilinin önde gelen markalarından River Island bu yıl Rihanna'nın marka için tasarladığı koleksiyonu tanıtarak büyük ilgi çekti. Hollywood'un en popüler çiftlerinden Justin Timberlake ve Jessica Biel'ın bazı tasarımcılara ait defileleri en ön sıradan izlemesi de yine tüm dikkatlerin Londra'ya yönelmesini sağladı.

Bu sezon yine heyecanla ülkemizi temsil eden tasarımcıların koleksiyonlarını izledim: Zeynep Tosun, Victorian desenleriyle, Nihan Buruk ve Jale Hürdoğan ilk defa Londra'ya açıldılar.

GÜL AĞIŞ ETKİLEYİCİ

Her sezon yakından takip ettiğim koleksiyonlarında her zaman sofistike ve elegan detaylarıyla dikkat çeken Gül Ağış'ın Londra'daki ikinci defilesi çok ses getirdi, 500'ü aşkın konuk defileyi izlemeye gelince birçok kişi ayakta izledi.

Koleksiyonda en çok kırılan aynanın uğursuzluk getirmesi inancını anımsatan kırık ayna parçaları dikkatimi çekti.

ALMAZSAM ÇILDIRIRIM

Havanın soğukluğu malum! Kulaklarım müzik dinleyeceğim sevdasına kapılıp düşecek diye korkarken bu ürünle karşılaştım. Son derece kullanışlı bir ürün. Kulaklıklı bu ürünü tavsiye ederim.

TülIN

Yaz sezonunun en 'in' rengi lavantadır bilginize

TülOUT

Çizgili pantolon her yerde var, işte tam da bu yüzden 'out'!

Sabah : http://www.sabah.com.tr

İngiltere, Tom Ford, Londra, Moda, Magazin

Kaynak: Sabah.com.tr

HABER YORUMLARI
19.02.2020 07:22:19