Maça Çıkmadan 250 Bin Avro

Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi, Trabzonspor'un Christian Brüls için 250 bin avro tazminat ödemesine karar verdi.

07.02.2014 16:45 | Son Güncelleme: 07.02.2014 16:45Maça Çıkmadan 250 Bin Avro
Uluslararası Tahkim Mahkemesi (CAS), Kulübü'nün 2008-2009 sezonunun başında bonservis ücreti vermesine rağmen takımda oynatmadan kiraladığı, daha sonra da sözleşmesini tek taraflı feshettiği Christian Brülsiçin 250 bin avro tazminat ödemesine karar verdi.

Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı Abdi Serdar Üstünsalih, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2008-2009 sezonu başında yaklaşık 50 bin avro bonservis ücreti ödenerek transfer edilen Belçikalı oyuncu Christian Brüls'ün bir sezon Maastricht'te kiralık olarak oynatıldığını belirterek, futbolcunun Trabzonspor'a alınma sözü verilmesine rağmen gerçekleştirilmediği gerekçesiyle CAS'a tazminat davası açtığını söyledi.

Futbolcunun transfer edildiği sezon sonunda sözleşmesinin de tek taraflı feshedildiğini vurgulayan Üstünsalih, "Futbolcunun CAS'a açtığı tazminat davası sonucunda kulübümüz 250 bin avro tazminat ödeyecek. Geçmiş yönetimlerin sorumsuzca yaptığı hareketlerin bedeli ağır oluyor. Düşünmeden yapılan bu hareket nedeniyle futbolcu, hiç oynamadığı Trabzonspor'dan para alacak. Bunlar küçük rakamlar değil. UEFA'dan aldığımız gelirleri yeniden UEFA'ya veriyoruz" diye konuştu.

Sonuca itiraz etme gibi bir haklarının bulunmadığına işaret eden Üstünsalih, "Ödemenin ne zaman ve ne şekilde yapılacağıyla ilgili olarak futbolcu ve avukatı ile görüşme halindeyiz. Yaşadığımız bu olaydan yola çıkarak yönetim olarak böyle sorumsuzluk örneği hareketleri bizler yapmamaya gayret gösteriyoruz ve böyle de devam edecek" dedi.

TAZMİNATLAR EL YAKIYOR

Öte yandan, Nuri Albayrak'ın başkanlığı döneminde gerçekleştirilen Kiki Musampa transferinde bu futbolcuya 500 bin avro para cezası kesilmiş, futbolcunun bu karara itiraz ederek CAS'a başvurması sonucu Trabzonspor Kulübü 1 milyon 300 bin avro tazminat ödemeye mahkum edilmişti.

Bordo-mavili kulüp, bu futbolcuya tazminat parasını ödeyerek UEFA Finansal Kontrol Kurulu (CFCB) tarafından kulübün Avrupa Kupası gelirlerine geçici olarak el koyan tedbir kararını kaldırmıştı.

Karadeniz ekibi, bu kararlarla birlikte Kiki Musampa'nın ardından Christian Brüls'e de 250 bin avro tazminat ödeyerek bu sezon 1 milyon 550 bin avro tazminat ödemiş olacak.

Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi, Abdi Serdar Üstünsalih, Trabzonspor, Spor

Kaynak: Goal.Com

HABER YORUMLARI
19.01.2020 21:33:09