10.12.2016 19:04

Maçın Gözlemcisi Karşılaşmaya 5 Dakika Kala Geldi

Maçın Gözlemcisi Karşılaşmaya 5 Dakika Kala Geldi

Bilecik 1. Amatör Lig 12. hafta mücadelesinde Söğüt’te oynanan Söğüt Spor-Bilecikspor maçının gözlemcisi maç başlamadan 5 dakika önce maça geldi.

Bilecik 1. Amatör Lig 12. hafta mücadelesinde Söğüt 'te oynanan Söğüt Spor-Bilecikspor maçının gözlemcisi maç başlamadan 5 dakika önce maça geldi.

Söğüt İlçe Stadı'nda oynanan Bilecik 1. Amatör Lig 12. hafta mücadelesinde Söğüt Spor- Bilecikspor maçının gözlemcisi Fatih Gündoğdu maçın başlamasına 5 dakika kala hakemler sahaya çıkarken arabasını stadın kenarına yanaştırdı. Hakemler tam sahaya çıkarken maçın orta hakemi Mustafa Kurnaz ve yardımcılarının elini sıkan gözlemcisi Fatih Gündoğdu tribüne oturdu.

Maçtan 90 dakika önce statta olması gerekiyor

Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu tarafından 2016 yılının Ağustos ayından yayınlanan Gözlemci El Kitabı'nda, "Gözlemci, maçın başlama saatinden 90 dakika önce stadyuma gelmeli, temsilciler ve hakemler ile irtibata geçmeli ve kendini tanıtmalıdır. Gözlemci, hakemler ısınmaya çıkmadan önce uygun bir zamanda hakem odasına girmeli gerekli bilgileri aldıktan sonra çok uzun süre kalmadan ayrılmalıdırlar (en uzun 5-10 dakika). Gözlemci, stada geldiği andan itibaren maç sonuçlanıncaya kadar hakemlerin konsantrasyonunu bozmaktan kaçınmalıdır. Gözlemci maç sırasında protokol tribününde, temsilci ile birlikte kendisi için ayrılmış olan koltuğa oturmalıdır. Müsabaka boyunca dikkatini üst seviyede tutmalı ve kendisi için en uygun şekilde notlarını tutmalıdır. Gözlemci, yalnızca herhangi bir olayın hakemlerle değerlendirilmesi gerektiğinde veya maçın güvenliğini etkileyebilecek çok özel durumlarda devre arasında hakem odasına girmelidir" ifadeleri yer alıyor.

Aynı araçta maça geliyorlar

Öte yandan Bilecik ve ilçelerinde oynanan müsabakalarda gözlemciler devre arası hiçbir sorun yokken hakem odalarından çıkmadığı görülürken, Bozüyük 'te Bilecik ve çevre ilçelere giden gözlemciler maçı yönetecek hakemlerle maça aynı araçla geldikleri gözleniyor. - BİLECİK
Kaynak: İHA
Gündoğdu , Fatih , Söğüt , Bilecik , Spor

YORUMLAR