12 Ağustos 2017, 17:41

Maçka Şehidi Eren Bülbül'ü Binlerce Hemşehrisi Son Yolculuğuna Uğurladı

Teröristlerce Maçka'da şehit edilen 15 yaşındaki Eren Bülbül, binlerce hemşehrisinin katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı. Törene katılan Bakan Soylu, genç şehidin tabutunu omuzladı.

Terör örgütü mensupları tarafından dün bir astsubay ile birlikte  Trabzon'un  Maçka ilçesi kırsalında şehit edilen 15 yaşındaki Eren Bülbül bugün  Maçka ilçesinde binlerce hemşehrisinin katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı.

CENAZEYE BİNLERCE HEMŞEHRİSİ KATILDI

Maçka Merkez Camisi'nde ikindi namazı sonrasında kılınan cenaze namazına İçişleri Bakanı  Süleyman Soylu,  Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Büyükşehir  Belediye Başkanı Orhan Fevzi Güümrükçüoğlu,  AK Parti milletvekilleri, ailesi, arkadaşları ile binlerce kişi katıldı.

BAKAN SOYLU TAZİYELERİNİ İLETTİ

Cenaze namazı öncesinde İçişleri Bakanı  Süleyman Soylu ve ardından  Trabzonspor Asbaşkanı Ahmet Çubukçu, Teknik Direktör  Ersun Yanal ve takım kaptanı  Onur Recep Kıvrak da Eren'in ağabeylerine ve yakınlarına taziyelerde bulundu.

"EREN İYİ Kİ VARSIN"

Eren Bülbül'ün Türk bayrağına sarılı tabutu kılınan cenaze namazının ardından tekbirlerle omuzlarda taşınarak cenaze nakil aracına kondu. Bu sırada Bakan Soylu şehit hemşehrisinin tabutunu omuzladı. Cenaze toprağa verilmek üzere buradan Köprüyanı mahallesine gönderildi. Cenaze törenindeki kalabalık akıllara Eren Bülbül'ün şehadetinden bir süre önce  Facebook hesabından yaptığı "Biri de çıkıp demiyor ki Eren iyi ki varsın" paylaşımını akıllara getirdi.

Ak Parti,Murat Orhan,Süleyman Soylu,Maçka
12 Ağustos 2017 Cumartesi 17:41