Magandalar, Terasta Oturan Kadını Vurdu

Adana'da Cono Aşiretine Mensup 2 Aile Arasında Çıkan Silahlı Kavgada Terasta Oturan Bir Kadın, Kafasına İsabet Eden Saçmalarla Yaralandı. Pompalı Tüfeklerin de Kullanıldığı Kavgada Yaralanan 3 Kişi de Hastaneye Kaldırıldı.

Magandalar, Terasta Oturan Kadını Vurdu
28.05.2007 09:31 | Son Güncelleme: 28.05.2007 09:31

Adana'da Cono aşiretine mensup 2 aile arasında çıkan silahlı kavgada terasta oturan bir kadın, kafasına isabet eden saçmalarla yaralandı. Pompalı tüfeklerin de kullanıldığı kavgada yaralanan 3 kişi de hastaneye kaldırıldı.

Edinilen bilgiye göre olay, Ulubatlı Hasan Mahallesi, 34. Sokak'ta meydana geldi. İddiaya göre, daha önce aralarında çocuk kavgası yüzünden husumet bulunan T.Y. ve F.O'nun aileleri arasında akşam saatlerinde tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine T.Y., aile üyeleri ile birlikte, F.O. ve ailesinin kaldığı eve pompalı tüfekle baskın düzenledi. Pompalı tüfekle rastgele açılan ateş sonucu, 24 numaradaki evinin 4. katında çocukları ile birlikte terasta oturan Emine Ayhan (58), kafasına isabet eden

saçmalarla yaralandı. Kaşının üzerine isabet eden saçmalarla yaralanan Ayhan, yakınları tarafından otomobille Adana Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada tedavi altına alınan Ayhan'ın sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi. Cono aşiretinin mahalleden kaldırılmasını isteyen Ayhan, "Terasta otururken aşağıya bakmak istedim. Kafamdan kanlar gelmeye başladı" dedi.

Annesinin yaralanmasını göz yaşları içerisinde anlatan engelli Hatice Ayhan (21), "Dinlenmek için annemle terasta oturuyorduk. Birden bire sokakta silahlar patlamaya başladı. Demir direkten seken saçma annemin başına isabet etti. Yüzünü tutmaya başladı, kanlar içerisinde kaldı" diye konuştu.

İki aile arasındaki kavgada ise M.O., F.O. ve E.U. da vücutlarının çeşitli yerlerinden aldıkları saçmalarla yaralandı. Yaralılar, Yüreğir Başkent Hastanesi ile Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Olay yerinde yapılan incelemelerde pompalı tüfeğe ait yaklaşık 20 adet boş kartuş tespit edilirken, zanlıların yakalanması için çalışma başlatıldığı bildirildi.

(HT-MEF-MEF-Y)

Kaynak: İHA

Etiketler: , Haber
Haberler››Güncel››Magandalar, Terasta Oturan Kadını Vurdu - Haberler