Mahkum Çocuklarına, KONGED bayramı

Konged sıradışı bir etkinliğe daha imza attı. Daha önce basın yolu ile kamuoyuyla paylaştığı bir etkinliği daha gerçekleştirdi.

14.04.2016 16:49 Mahkum Çocuklarına, KONGED bayramı

Etkinlik ve faaliyetleriyle her kesimden insanların beğenisini toplayan KONGED, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında, ilgili makamlardan gerekli izinleri almak suretiyle, cezaevinde kalmak zorunda olan mahkum annelerin 2-6 yaş arası çocuklarına, bayram niteliğinde unutamayacakları bir gün yaşattı.

Program kapsamında, çocuklar Konged üyeleriyle birlikte AKM'de (Antalya Kültür Merkezi) Bilim Fuarını gezip helikopteri incelediler. Parkta uçurtma uçurdular, palyaçolarla yüz boyama oyunu oynadılar. Özdilek AVM'de yemek yiyip, Antalya Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesini gezdiler.

Faaliyet konusuyla ilgili açıklama yapan Konged Genel Başkanı Ahmet Alper Alveroğlu, "…Cezaevindeki mahkûm çocuklarının sımsıcak dünyalarına misafir oluyoruz, onlarla gökyüzüne bakmak güneş kadar güzel…" dedi. Bununla birlikte, böyle bir etkinlik yaşadıkları için "…kalbimize ve vicdanlarımıza bu fırsatı veren Allah'a hamdolsun…" diyerek dua etti.

Konged'in Tanıtım ve Medyadan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Taşdemir ise "…kendi çocuklarımızla yaşadığımız her güzelliği, böyle durumlardaki çocuklarla da yaşamalıyız. Onlarla da güzel anılar yaşamalıyız ki, gelecekte ülkemizde toplumsal sorunlar yaşamayalım…" şeklinde konuştu.


23 Nisan, Güncel

Kaynak: Bültenler