Malatya'da Yaygın Turizm Semineri Verildi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Tarafından, Malatya'da Turizmle İlgili Sektörlere Turizm Mevzuatı ile Birlikte Hijyen ve Çevre Konularında Eğitim Semineri Verildi.

Malatya'da Yaygın Turizm Semineri Verildi
20.06.2007 15:05 | Son Güncelleme: 20.06.2007 15:05

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından, Malatya’da turizmle ilgili sektörlere turizm mevzuatı ile birlikte hijyen ve çevre konularında eğitim semineri verildi.

Malatya İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği salonunda düzenlenen seminerde, Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü'nce; polis, jandarma, belediye zabıtası, enformasyon memuru, gümrük memuru, esnaf ve ticari taksi sürücüleri eğitime alındı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü Eğitim Araştırma Şube Müdürü İlhan Avcu, "Turist gittiği yerde, can ve mal güvenliği ile huzur, çevre temlizliği ve hijyenlik, tatli dil ve güler yüz ister. Bizler de bütün bu unsarları yerine getirmeliyiz ki daha fazla turist gelsin"dedi.

Turistin, tarih, kültürel ve tabiat ile deniz için seyahat ettiğini vurgulayan Avcu, " Ülkemizde tarih ve tabiat güzellikleri ile deniz var.Turistin istediklerini sağlayıp, daha fazla turistin gelmesini sağlamalıyız. Ancak bu da ilgili kurum ve kuruluşların topyekün çalışması ve şartların yerine getirilmesi ile olur"şeklinde konuştu.

Daha sonra, Kültür ve Turizm Bakanlığı Baş Konrolörü Hakan Yazıcı, İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr Erkan Pehlivan, Kültür ve Turizm Bakanlığı Adana Kültür Varlıklarını Korumu Kurulu Müdürü İsmail Salman, televizyon program yapımcısı Rıfat Gökçe, turizmin önemini anlattılar.

(NA-ST-Y)

20.06.2007 14:52 TSİ

Kaynak: İHA

Etiketler: , Haber
Haberler››Yerel››Malatya'da Yaygın Turizm Semineri Verildi - Haberler